Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szegedi Tudományegyetem mi a...

Szegedi Tudományegyetem mi a véleményetek az alábbi szakokról? Tapasztalatok, tanácsok is érdekelnek.

Figyelt kérdés

Ez a négy szak az, amik között most erősen gondolkozom:

- AJK: munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási szak

- AJK: nemzetközi tanulmányok szak

- GTK: gazdálkodási és menedzsment szak

- GTK: kereskedelem és marketing szak


Jelenleg gazdasági iskolába járok, de nyelvi osztályba, ezért főleg inkább a nyelvek felé hajlanék.

Esetleg aki az egyiken tanul(t), vagy hallott róla jókat rosszakat, az megosztaná velem, mert elég nehéz a döntés. Melyikkel hol lehetne elhelyezkedni, mert utánaolvastam, meg voltam tavaly is a nyílt napon (csak akkor még nem ennyire célzottan), de azért egy személyes vélemény mégiscsak többet mond sokszor.



2015. okt. 2. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:

munkaügy: okés, elvégezhető sok magolás kell később irodai munka/hr

nemzetközi tanulmányok: sokan jelentkeznek, mindenki nagykövet meg ensz-es akar lenni, nem hiszem, hogy jó választás kivétel ha már jó pár nyelven beszélsz akkor még lehet ilyen téren belőled valaki.

másik kettő gtk meg szintén tömegszak, jól hangzik meglehet csinálni közgazdászból már van elég, de ha érdekel akkor csináld! :)


munkaüggyel maximum hr-sként érhetsz el komolyabbat, a sima munkaügyes az 160-200 ezer ft (jó esetben vagy fővárosban) firodai "csajos" munka :D


gtk-s munkákat nem annyira ismerem, csak én attól félek, hogy évente annyi meg annyi száz gtk-s végez és ezek hol fognak dolgozni?!


mindegyiknél a ponthatár ugye elég magas :S


A nemzetközi tanulmányokat SEMMIKÉPPEN Ne válaszd kérlek, jól hangzik meg minden, de tényleg ne.

2015. nov. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! végre valaki reálisabban is bemutatta őket :)

(most volt ugye a nyílt nap, ahol főleg azt ecsetelték, hogy milyen jó, meg szuper az adott szak, az árnyoldalakat már annyira nem hangoztatták, pedig nyilván a sok előny mellett az is van bőven)

2015. nov. 30. 18:06
 3/4 anonim ***** válasza:
mindenképpen olyat válassz ami érdekel is! mert ugye nagyon sokan nem a saját szakterületükön dolgoznak, tehát ha a diploma a cél.. ahogy érzed, de az se hátrány, hogy ha ér valamit :D
2015. dec. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

AJK: munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási szak


Én ezen vagyok első éves, ha gondolod, és aktuális írj privátot!

2015. dec. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!