Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes így biológia szakra...

Érdemes így biológia szakra mennem?

Figyelt kérdés
Igazából nagyon szeretem a biológiát, emelten is tanulom.A kémiát is szeretem.Az egyetlen amivel mindennél jobban hadilábon állok, az a fizika.Érdemes így biológia szakra, vagy orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitikára mennem?És ha igen, melyikkel járnék jobban?A biológiában egyébként leginkább a mikrobiológia,a genetika, a sejtbiológia, immunbiológia és virológia köt le.Egyáltalán lenne esélyem az elhelyezkedésre? 17/l

2015. okt. 3. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az ELTE TTK vagy a SZIE AOTK Biológus képzéseit ajánlom. A biológia az egyik leggyorsabban fejlődő szakterület, aminek nagy jövője van.


Viszont ez egy olyan szak ami csak magas színvonalon művelhető eredményesen, tehát egy BSc csak bevezetésnek tekinthető, eleve MSc-ben és PhD-ben is, tehát teljes egyetemi képzésben kell gondolkodni.

2015. okt. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen, abban én is biztos voltam, hogy az alapképzéssel semmire sem megyek.és egyébként a biológia vagy az orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitika szakot ajánlanád jobban?:) köszönöm a segítséget!
2015. okt. 4. 08:58
 3/5 anonim ***** válasza:
A biológia szakot ajánlom, mert biztosabb alapokat nyújt amire jobban lehet építkezni. Az orvosdiagnosztikai szak inkább főiskolai jellegű szakképzési irányú (konkrét gyakorlati feladatokra képez), nem letisztult egyetemi alapozó szak.
2015. okt. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Írásodból az jön le nekem, hogy a biológia felé visz a szíved :) Úgyhogy, szerintem már tudod a választ hova jelentkezz. És igen érdemes arra menned, de olyan magas a pontszám, hogy kémia emelt is.. lehet jól jönne, de választott érettséginek mindenképp.
2015. okt. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is ajánlanám a bioszt. :) Nagyon sok szorgalom és elhivatottság kell hozzá, mert rengeteg tananyag van és minden tárgyból aláznak, ha nem tudod durván magas szinten, amit kérnek. Fizika csak egy félévig kötelező, az pedig 2-3 nap vizsgaidőszaki tanulással könnyen letudható. :) Az eltéről nyilatkozom amúgy, én oda járok, a szegedi tantervet nem ismerem.
2015. okt. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!