Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esélyem lehet így majd még az...

Esélyem lehet így majd még az orvosira?

Figyelt kérdés

Mikor volt 8.-ban a középiskolai felvételi, mondtam a szüleimnek, hogy én egy adott iskolában (gimnáziumban) szeretnék továbbtanulni mert ott van biosz-kémia szak (általánosban is ez a két tantárgy volt a kedvencem) de azt mondták, hogy sem oda, sem semmilyen gimnáziumba nem mehetek ezért egy műszaki-gazdasági iskolába mentem tovább . (Már akkor is motoszkált a fejemben az orvosi egyetem.)A tavalyi és az idei évben bebizonyosodott hogy ez a gazdasági-műszaki téma nem az én asztalom és utálom az egészet. Ez egy szakközépiskola, így kémia is csak két évig van, biológia pedig három évig. Kémiát idén tanulunk utoljára (hozzátenném elég ramaty színvonalon). Így az lenne a kérdésem, hogy önállóan fel lehet készülni az emelt kémia és biosz érettségire? 2018-ban fogok érettségizni (nyelvi előkészítős osztályba járok, ez a harmadik évem a suliban). Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett. Normális válaszokat légyszi. köszi hogy elolvastad

17/Lány


2015. okt. 7. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Képességektől függ. Azért 3 év alatt szerintem bőven fel lehet akár egyedül is, ha nem vagy nagyon gyenge felfogású. Bár azért lehet, hogy bizonyos témaköröknél érdemes egy tanárt felkeresni.
2015. okt. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell egyedül felkészülnöd. Vannak érettségi előkészítők, magántanárok, akikkel/amikke simán fel tudsz készülni. Gimibe járok, de itt is csak 2 évig volt kémia, most mégis az orvosira készülök.

Ha megvannak a képességeid, akkor nem kell ahhoz egy biosz-kémia tagozatos gimi, hogy felvegyenek.

2015. okt. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Nem, nem vagyok egy nehéz felfogású, a jegyeim is jók ! köszi, hogy válaszoltatok!
2015. okt. 7. 18:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Keress egy tanart mindenkepp,foleg kemiahoz. Nem muszaj allandoan eljarnod,csak ha nem ertesz valamit. Hidd el oriasi segitseg lesz, illetve normalis tanart keress,olyat akiket masok ajanlanak neked es ne ilyen ujsagban,olx-en hirdetosoket,mert azok nagy resze kokler.
2015. okt. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!