Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan zajlik pontosan egy...

Hogyan zajlik pontosan egy felvételi mesterképzésre?

Figyelt kérdés

Főként az ELTE filozófia, esztétika és filmelmélet- és történet felvételije érdekelne olyanoktól, akik személyesen is megtapasztalták. Az se baj, ha más iskolákról írnak, mivelhogy arról sincs nagyon tudomásom, hova érdemes még menni, ha az ELTE-ről lemaradnék. Amit a hivatalos honlapon írnak, azt elolvastam. Szubjektív beszámolóra volnék kíváncsi, erről az oldalról azoktól, akik a hatalommal szemben foglaltak helyet.

ui.: Az egyéb, nem a kérdésre adott válaszokat kérem mellőzzük.



#felvételi #ELTE #mesterképzés #filozófia #esztétika #filmelmélet- és történet MA
2015. okt. 12. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

- Miért tanult eddig filozófiát?

- Mit szeretne kezdeni a későbbiekben / mit vár attól, hogy elvégzi a filozófia mesterképzést?

- Milyen nyelveken beszél?

- Mely terület érdekli, mivel szeretne a későbbiekben foglalkozni?


Ezekre a kérdésekre készülj, frappáns és jó válasszal. Az pedig külön plussz, ha van valami nem nagyon ismert korszak (persze ezt akkor nagyon le kell szűkíteni), kevésbé fordított szerző, és Neked az a mániád.

Minél szűkebb a témaköröd, amivel foglalkozni szeretnél annál jobb. Pl ne azt mond, hogy "há' érdekel az újkor". Akkor mondd el, hogy a montaigne-i szabadság-szolgaság viszony tükrében vizsgálod a hegeli úr-szolga viszonyt (nem tudom, ennek van-e relevanciája, most csak eszembe jutott :D ). Szóval, érted.

2015. okt. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az a kérdés kimaradt, hogy miből írta a szakdolgozatát, miért abból és mi volt a fő tézise, mi mellett/ellen érvelt, stb.
2015. okt. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, roppant hasznos dolgokat írsz. Teljesen világos amire gondolsz, megpróbálok majd extrém módon leszűkíteni valami egzotikus témát. :D

Egyébként úgy rémlik mintha azt olvastam volna, hogy ha nem akarom továbbvinni a szakdolgozatom témakörét és abban folytatni tovább kutatómunkát, akkor helyette választhatok mást, amit a felvételin kell előterjesztenem részletesen, s amiből a szakdogámat írom majd, tehát így elkerülhető, hogy a BA-s szakdolgozatomról kelljen beszélnem, amivel nem szeretnék már foglalkozni (sem a témával).

2015. okt. 13. 00:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Persze. Ez lehet. De azt akkor is meg fogják kérdezni, hogy miről írtad. És így meg arra fognak rákérdezni, hogy miért nem azt a témát szeretnéd folytatni (erre mondjuk nyilván normális válasz már az is, hogy azért, mert ez meg ez jobban érdekel már).

Szóval nem muszáj azt folytatni. Nehéz is lenne ezt előírni, mert ugye lehet átjárás DE - SZTE - ELTE - stb között.

2015. okt. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, meg biztos rá fognak kérdezni a publikációra is. Nem árt, ha van, OTDK eredmény szintén.
2015. okt. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sem publikációm, sem OTDK-m nincsen, sosem voltam az a törtető fajta.. de eleve pofára megy a dolog, ez nyilvánvaló. Ahogy egyre többet tudok meg ezekről a dolgokról, úgy megy el a kedvem a jelentkezéstől, talán tényleg nincs értelme egy magamfajtának.
2015. okt. 13. 00:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó, a publikáció, az még BA-n nem gyakori, ahogy az OTDK sem, de jó nagy plusznak számít ha van. Szóval ne ezek miatt ess kétségbe. :D
2015. okt. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Á, ez már a legkevesebb.. :D Egyéb okok miatt jobban aggódom, pl hogy nem vagyok elég szép és nem tudom jól eladni magam, mert ezek azok a dolgok, amik manapság a leginkább számítanak, akárhogy is vesszük...
2015. okt. 13. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!