Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányt kellene választa...

Milyen irányt kellene választanom ilyen képességekkel/tulajdonságokkal?

Figyelt kérdés

Eredetileg biológia szakon vagyok most és bár szeretem a biológiát,egyre inkább úgy érzem,hogy nem ez való nekem. Ez olyan nagyon tanulós,nagyon magolós dolog,én pedig inkább valami olyasmivel foglalkoznék,amikhez kell kreativitás,szabadon engedhetem a fantáziámat és alkothatok,tervezhetek,rendezhetek. Eredetileg is valami kreatív munkát szerettem volna magamnak,de akkor lebeszéltek róla és most úgy érzem rossz döntést hoztam azzal,hogy biológiára jöttem és nem valami olyanra,amiben ki tud teljesedni az alkotni vágyó személyiségem.

Szeretek rajzolni,mindenféle kreatív kis dolgokat készíteni,rendezgetni a kertben vagy akár a lakásban,új dolgokat összerakni,amiket később haszonsítani tudok,igényem van a szépre,szeretem a természetet és valamennyire otthon vagyok a számítógépek világában is,bár ez nem annyira kiemelkedő,csak a saját problémáim megoldására használtam eddig. És lány vagyok. :)

Azonban nem tudom,hogyan kereshetnék rá az interneten,hogy ilyen tulajdonságokkal milyen irányba tanulhatnék és milyen munkák közül választhatnék a jövőben. Ebben szeretnék segítséget kérni,hogy bárkinek bármi ezekhez kapcsolódó munkakör/egyetem/tanfolyam jut eszébe,írja meg kommentben. :)



2015. okt. 14. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden kézműves dolog, fodrászat, virágkötés, lakberendezés stb stb ha ennyire kreatív vagy akkor neked kellene tudni
2015. okt. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem normálisan kértem segítséget és hasonló stílusban várok választ is. Cinizmusra nincs szükségem. Az meg hogy mennyire vagyok tájékozott a különböző munkakörökben szerintem nem a kreativitáson múlik... Azért kértem segítséget,hátha van olyan,amire nem gondoltam,de jó ötlet lehet.
2015. okt. 14. 14:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek a tulajdonságok nagyon jók, csak éppen megfoghatatlan és éppen ezért nagyon rizikós egy biológia szakot (amivel ha ügyes vagy elég szép karriert leher befutni) otthagyni érte. Hobbinak tökéletes, legyél is kreatív, de valószínűleg nem ebből fogsz megélni.
2015. okt. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak ez így olyan nehéz. Nincs igazán ami motiváljon a magolós tanulásra. :( Meg nagyon nincs is sok időm arra,hogy kreatív dolgokkal foglalkozzak mellette.
2015. okt. 14. 16:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Tanulni mindenhol kell, ez a befektetett munka később megtérül, míg egy kreatív tanfolyam elvégzése után lehet, hogy nem lennél elragadtatva a sok szabadidőtől, amit a munkanélküliség ad neked.


Döntsd el mit akarsz az élettől, és annak megfelelően ülj a fenekedre és tanulj. A biosznak se lesz minden része nagyon magolós.


Közben hobbiszinten lehet űzni azt, amihez igazán kedved van (de hát még magad sem tudod megfogalmazni, hogy mi lenne az, emiatt elég necces lenne otthagyni az egyetemet), ha jó vagy benne, akkor meg fogsz tudni élni belőle releváns végzettség nélkül is. Rengetegen csinálják ezt.

2015. okt. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem,hogy igazad lehet. Valójában én magam sem tudom pontosan,hogy mit szeretnék,csak mióta idejöttem nem igazán érzem jól magamat a bőrömben. És nehéz úgy dönteni valami mellett,hogy tudom hogy biztosabb megoldás lenne,de mégsem vagyok vele kibékülve igazán..
2015. okt. 14. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!