Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 118-as IQ-val milyen szakokat...

118-as IQ-val milyen szakokat tudok elvégezni a felsőoktatásban? Az orvosihoz kevés?

Figyelt kérdés
2015. okt. 15. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Nem az IQ-tól függ.

Tanulj szorgalmasan, akkor szinte bármit el tudsz végezni.

2015. okt. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pusztan az IQ nem mutat meg semmit. Lehet hogy semmit nem tudsz vele elvegezni, lehet barmit, nem ez a donto.
2015. okt. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A szak elvégzése a szorgalomtól függ, nem az IQ-tól.
2015. okt. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
egyet értek. szerinted egy vizsgán mennyit ér a jó logika? egy keveset biztos, de a legfontosabb a tanult ismeretek. pl egy anatómia vizsgát nem lehet kilogikàzni, hanem előtte meg kell tanulni.. tényleg a szorgalmon múlik, de nyilván előnyben van aki könnyen megjegyzi a dolgokat és kicsit kreatív.
2015. okt. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezzel én is tisztában vagyok, de nyilván van egy határ. Gondolom nem lehet fizikus egy átlag alatti intelligenciával rendelkező emberből hiába a szorgalom.


Az érdekelne, hogy megfelelő szorgalommal elvégezhető lenne-e számomra a pszichiáter szak?

Még érettségim sincs szóval nem tudom elképzelni, hogy milyen oktatás folyik az egyetemen. De azért szerintem nem csak szöveget kell tanulni, hanem meg is kell érteni dolgokat főleg a reálosabb szakokon.

2015. okt. 15. 14:52
 6/11 A kérdező kommentje:
És hallottam olyat, hogy az orvosihoz nemcsak kitartás, idő és rengeteg szorgalom, de legalább 120-130-as IQ szükséges. Ez igaz?
2015. okt. 15. 14:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Pszichiáter szak - olyan nincs. Az orvosi egyetemet tudod elvégezni, majd utána szakosodsz. És nem készült felmérés az orvosit elvégzőt IQ-járól. De nyilván a magasabb IQ-júak járnak oda többségében.
2015. okt. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az orvosin nem sok matek van, ott jelent csak valóban nagy előnyt a magas IQ de amúgy ez is átlag fölötti. A szorgalmon és a kitartáson sokkal nagyobb mértékben múlik mint ahogy írták is.


Ha valami internetes teszt alapján mérted akkor felejtsd el ezt az eredményt.

2015. okt. 17. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

[link]

Ezen csináltam. Ez mennyire hiteles?

2015. okt. 17. 03:25
 10/11 anonim ***** válasza:
A mensa.hu -n lévő az egyetlen online hiteles iq teszt. [link]
2015. okt. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!