Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nyomozó szeretnék lenni,...

Ha nyomozó szeretnék lenni, akkor milyen felsőoktatási intézményt és szakot kell választanom? Hol van ilyen intézmény?

Figyelt kérdés
2007. nov. 7. 18:22
 1/7 anonim válasza:
79%
Na! Máris gyakorolhatod a nyomozást :-)))
2007. nov. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
35%

Hat regen nem nevettem ilyen jot !!az elottem valaszolon,mar bocsanat a kerdezotol!

sajnos segiteni nem tudok ,de bisztosan van aki tudja!

sok sikert a tanulashoz!!

2007. nov. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
98%

Szia, én nyomozó vagyok. Én először egy rendészeti szakközépiskolában elvégeztem a rendőr szakot. Itt általában mindent megtanítanak, amit egy rendőrnek tudni kell. 3 évig járőr voltam, majd közel 1 éve vagyok nyomozó vagyok. Idén kezdtem el a Rendőrtiszti Főiskolán a bűnügyi szakot. Persze mindkét iskolához érettségire van szükség. A további a feltételeket a 1996. év XLIII. törvény írja el, vagyis a Hszt. Ezt a www.magyarorszag.hu jogszabálykeresőjében kikeresheted. Persze elkezdheted egyből a Rendőrtiszti Főiskolát, de nem ajánlom. Ha csak ott tanulsz, kihagyod a nyomozáshoz, és a rendőri munkához szükséges alapokat, és nem leszel olyan vérprofi. :D


Remélem erre a "nyomozó"ra gondoltál. Ha mégse, és magánnyomozó szeretnél lenni, ahhoz is kell valamilyen iskola, vagy valamilyen OKJ-s képzés. De ezt nem tudom biztosan. Azt viszont igen, hogyha elvégzed a rendészeti szakközépiskolát ezzel a végzettséggel is lehetnél magánnyomozó.


Nem tudom hol laksz, Rendőrtiszti Főiskola csak egy van az országban, Budapesten. Rendészeti szakközépiskola több is van, az biztos, hogy Adyligeten vagy egy, és Miskolcon is. Nem tudom, hogy melyikeket szárták be, de ha rákeresel Google-ban ("rendészeti szakközépiskola", biztos, hogy beadja az összeset.


Jó tanulást, és sok sikert kívánok.

2007. nov. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Rendőrtiszti Főiskola,nyomozó szak.Elég kemény a felvételi...orvosin kidobtak a szemüvegem miatt.(Pedig csak -0,75ös.)Persze lehet másnak kellett a hely,ezt már megszoktam a magyar felsőoktatásban.Túl sok pontom volt,és nem rendészetiből jöttem.

Szóval készülj fel,a tesi alkalmassági szivatás volt...mindent lazán teljesítettünk,de a futás negyven fokban tűző napon betonon...nah az volt a geciség.Meg még fáradtan bevágtak a pszichológushoz.Rengeteg sorbanállás...hülye tesztek...kérdések...este 8körül jöttem el,mert én voltam az utolsó.Erre másnap az orvosin,hát sajnos a szeme miatt nem.Amúgy oda mindig 120fölött van a felvételi ponthatár..nálunk talán 125 volt,ergo jól is kell tanulnod.

2007. nov. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Rendőrtiszti főiskola de oda a tökéletes ember kevés:)
2010. máj. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Már jó régi kérdés, de szeretnék kérdezni valamit:

A válasz megírásának időpontja: 2007-11-08 08:53: Rendészeti szki-s végzettséggel kb mennyit kerestél havonta nyomozóként?

2010. júl. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%
Én is pont erről szerettem volna érdeklődni...A Rendészetire készülök, bűnügyre, de még van több, mint egy évem.Én nem vagyok tökéletes, de ha szerencsém lesz, olyan 400-410 pontom lesz, kb ennyi kell a bűnügyhöz.Az alkalmasságira már most gyúrok kb napi 5-6 km futással, meg kondizással (és csaj vagyok...).A Ratio Educationis kiállításon azt mondta a bűnügyis csávó h fussak napi 6-8 kmet csináljak 300 fekvőt és felülést, és akk meg lesz.Reménykedem benne, ha meg nem akkor megyek más szakra a Rendészetin...
2012. jan. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!