Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Autószerelő szakma tanulás?...

Autószerelő szakma tanulás? -tovább tanulás- (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! 14 éves vagyok, 8. osztályos.

Szabolcs Szatmár Bereg megyében élek,egy kis városban.

Sovány vagyok,nem olyan magas,kb 155-160cm....

Tovább szeretnék majd tanulni,egy szakmát akarok szerezni.

Autószerelő akarok lenni (sőt ha jól megy,vagy ha még érdekel,akkor akár Autótechnikus- szakmát is elvégezném)

Gondolkozok Mátészalkán (Déri Miksa iskola) ,és Nyíregyházán (Bánki Donát Müszaki Középiskola és Kollégium). Mátészalka kb. 35km-re van,Nyiregy 90-re...

Én Nyíregyházára akarnák menni...de édesanyám nem annyira javasolná,mert szerinte nem fogom bírni a terhet,az utazásokat (.-mert Szalkán bejárós lennék.-) -- (de Nyiregyen elég költséges is az út - [anyagilag persze ezt nem is birnánk] meg még fárasztóbb lenne,hogy mindennap oda,és vissza haza mennék..,,...koliba meg félt,hogy belekeveredek rossz társaságba,stb...-- egyébként milyen ott a közösség?? rendes??? vagy milyen???:D -- ...)

Szerintem a Mátészalkai gyenge,- --ez amugy igaz?? mert azt hallottam...- és egyébként is mindenképp Nyiregyre mennék...

Néztem azt is,hogy az autószerelő szakmához ,illetve a szakma,érettséghez kötött...és a honlapon a Nyolcadikosok- menüben azt irja hogy Képzési idő: 4+1 év (összesen 5)

Ez azt jelenti hogy 4év az érettségi és 1év a képzés??

..és ezalatt az idő alatt - a 4 év alatt - csak érettségit tanulunk???

Vagy pedig a szakmát is tanuljuk/gyakoroljuk ezidő alatt???

És egyébként hány éves lenne ez az iskola?? Mert okt.15én voltam ilyen pályaválasztásin...és kértem lapot Bánki Donát müszaki középiskolától,és itt ezt irja,hogy:

,,Képzési kínálat a 2016/2017es tanévre a 9. évfolyamra jelentkezők számára"

Azalatt van egy olyan,hogy: "13. évfolyamon választható szak" - ekkor kezdenénk tanulni csak???

Na és még ezalatt:

AZ NYSZC BÁNKI DONÁT MÜSZAKI KÖZÉPISKOLÁJÁBAN INDULÓ,ÉRETTSÉGIRE ÉPÜLŐ 2 ÉVES KEPZÉSEK

----------------------------------------

Na és ekkor zavarodtam össze,amikor olvastam.

- Most mivan???!!!

2 éves képzést ir itt,de minek? Amikor pl a honlapon 4+1 évet ir....nem értem,most akkor tehát hány éves a suli?? és pontosabban??? pl.: (hogy 4év érettségi,+2 év szakma???)

Végülis november 12én megyünk szüleimmel Nyílt napra,megnézzni az iskolát,de azért most is kérdezném,mivel érdekel nagyon...

Egyébként nem rosz tanuló vagyok...

Figyelembe veszik a Matekot,idegen nyelvet,magyart (nyelvtant és irodalmat) történelmet,és fizikát --hát a fő tantárgyakat.:)-

7.osztály év végi jegyek:

Matek: 5

Angol: 5

Nyelvtan: 4

Irodalom: 4

Történelem: 4

Fizika: 4

és most a 8. osztály fél évi:

Matek: 5

Angol: 5

Fizika: 5

-ezekből biztos 5ös leszek-

a másik 3 már kérdéses,abból szerintem 4es leszek..

Na és ez egyébként milyen??? Felvesznek ennyivel,ugye??

Lehet sokat kérdeztem,de nagyon érdekel most ez a dolog...

Elnézést kérek,netalán ha rossz kategóriába irtam volna - de szerintem jóba,mert Tanulási Lehetőségek a téma - .

A válaszokat előre is K Ö S Z Ö N Ö M !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



2015. okt. 16. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is Bánkis vagyok, csak már végzős. Én mindenképpen a Bánkit ajánlom. Osztálytársam is 80 km-re lakik innen, de kollégista. Hidd el, nem fogsz rossz társaságba keveredni. Rendesek a kolisok.


Nektek már teljesen más képzés van, mint nekünk. Szóval a ti rendszeretekben 4 év alatt megvan az érettségi és a szakma is. Ti tanuljátok közben azt is, meg nyári gyakorlatotok is lesz. Annyi hátránya van, hogy nem választhatsz érettségi tantárgyat, kötelezően szakmából kell érettségizned. Nekünk még nem. A +1 év a technikusi képzés.


Ha bármilyen kérdésed van, írj nyugodtan.

2015. okt. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Áááá,KÖSZÖNÖM szépen!!! :) :) Hát már akkor biztos hogy a Bánki-t választom
2015. okt. 18. 09:07
 3/3 zibuka válasza:

Szia!


Már talán egy kicsit későn írok, de szerintem nem fogod megbánni ha a Bánkit válaszottad. Én 2008-ban érettségiztem, majd 2 év szakma és +1 év a technikusi, szóval összesen 7 évet töltöttem el ott. Ahogy hallottam megváltozott ez a modulos rendszer és valami olyasmi lehet mint régen volt. 4 év alatt érettségi+ szakma is megvan. Az autós szakmai képzés nagyon jó, képzett tanárokból nincs hiány. Versenyeken is általában az elsők között vannak a bánkisok. Csak ajánlani tudom a bánkit, máig visszamennék oda. :)

2016. ápr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!