Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek ha nagy leszek?...

Mi legyek ha nagy leszek? Minek tanuljak?

Figyelt kérdés

15/f vagyok. Angliában járok suliba és itt is élek. De nem azt jelenti hogy sokáig akarok még itt maradni.. Szóval, érettségi előtt vagyok és jövőre mennék szakmára. Csak nem tudom mi legyek ami jól fizet, és nem az összes szabad időm veszi el. Régen szakács szerettem volna lenni. Vagy talán még most is az.. Nem tudom. Mindig irigykedve nézem az irodás embereket, elvannak, csak papirokat irogatnak, kocsikázgatnak ide-oda, stb. És nem szeretnék bezárni lenni a konyhába. Szeretnék olyan lenni akinek a munkája nem unalmas. Csak semmi ötletem sincs. Lehet maradnák itt Angliába ha jó szakmám lenne és el tudnák helyezkedni. Szerintetek? Segítsetek. Minden féle érdekel.

( sokan mondták, hogy "túl jó tanuló vagyok, hogy szakács legyek." Vagy túl "okos" és hasonlók. Ha ,már Angliában élek (pár éve) akkor nehogy már egy konyhatündér legyek.. Ezért ábrándultam ki belőle.) esetleg étterem nyitás, vagy vendéglátói szakma is érdekel. Csak nem nagyon tudom, hogy mi, hogyan működik ebben az országban. Kérlek segítsetek! :)



2015. szept. 24. 16:57
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Vagy még úgyis fel lehetne tenni a kérdést, hogy Ti ha újra iskolába járnátok, akkor minek tanultatok volna?
2015. szept. 24. 17:02
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom ezzel mennyit segítek, de elmondom a tapasztalatom. 22 éves vagyok, gimi után tanultam ki szakácsnak, egy éve dolgozom konyhán. Ha nem akarsz unalmas munkát végezni, akkor ez nem unalmas. De az tény, hogy sokszor túlórázni kell (amit az én cégemnél fizetnek, máshol nem tudom hogy van), hétvégén, ünnepnapokkor is dolgozni, szóval azért ez a szakma igencsak elveszi az idődet. Ha fixionális munkaidőt szeretnél akkor ez nem olyan. Én ennek ellenére újra ezt a szakmát választanám. (Az pedig tévhit, hogy szakácsnak a buta gyerekek járnak. Sokkal értelmesebb szakácsokkal dolgozok, mint amilyen gimnazistákkal jártam suliba)
2015. szept. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Tanulj tovabb, szerezz valami ertelmes es keresett diplomat.
2015. szept. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam ezen is. De rájöttem, hogy diplomával se otthon se Angliába nem érek semmit... Ha ugy nézzük akkor itt szinte mindenkinek ugyan annyi a fizetése (minimálbér) csak az a nem mindegy, hogy ki mit dolgozik. Mehetnék tovább tanulni 30 éves koromig is akár, de nem látom értelmét...

Én pont azt nem szeretem, hogy sokat kell lenni egy helyen :/ és csak aludni haza járni a munkából. A szakács mellett azért gondolkozom még mindig, mert otthon apámék és pár rokonja nyitnak egy boxtermet, az épület elejébe meg egy éttermet. Vagy is nem étteremnek mondanám hanem inkább egy olyan szivar klubbnak ahol lehet kapni pizzát meg egy-két dolgot.. Mondták ha le teszem a szakmát akár mehetnék oda is.

És úgy lehet, hogy most letenném a szakács szakmát és utána elvégezni pár tanfolyamot? Ilyen huszon-parévesen? Valami.. Úgymond 'felsőbb rendű'. Most megint az ilyen 'irodás' dologra gondolok. Keveset dolgozni sok pénzért :D

Köszi a válaszokat! Jöhet még.

2015. szept. 25. 15:06
 5/16 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy furán hangzik hogy már most azon gondolkozom, hogy minél kevesebbet dolgozni minél több pénzért, de szerintem mindenki szeretne ilyen munkát :)
2015. szept. 25. 15:08
 6/16 anonim ***** válasza:

"De rájöttem, hogy diplomával se otthon se Angliába nem érek semmit... Ha ugy nézzük akkor itt szinte mindenkinek ugyan annyi a fizetése (minimálbér) csak az a nem mindegy, hogy ki mit dolgozik."


Baratom, te nagyon de nagyon el vagy tevedve :) Honnan vetted ezt a baromsagot hogy mindenki minimalberert dolgozik?

2015. szept. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Most pl egy ilyen gyárakra gondoltam. Főleg vidéken. Ahol énis élek. A minimál bér olyan jó, hogy simán meg lehet belőle élni.10 emberből 9-nek a fizetése kb 200-300 font környékén mozog hetibe. Bárkit megkérdezhetünk. Csak valaki pár órát, valaki meg 10 órákat dolgozik meg ennyi pénzért..
2015. szept. 25. 17:39
 8/16 anonim ***** válasza:

Majd kerdezz meg egy mernokot egyszer hogy mennyiert dolgozik abban a gyarban.


Biztos lehetsz benne hogy a tobbszoroset keresi mint a minimalber.

2015. szept. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Eloszor is aki diplomaval minimalberes munkat tud csak kapni Angliaban az eletkeptelen. Van egy oldal (which.university.co.uk) ahol az egyetemek kozt keresgelhetsz es az is oda van irva h a frissen diplomazott diakok milyen fizetesert kapnak munkat es az tobbszorose a minimalbernek.
2015. szept. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Mondok egy peldat. Magyarorszagon kabe 100e forint a minimalber. Egy jo mernok, multinal, nehany ev tapasztalattal siman megkeresi a 7-800e forintot bruttoban havonta.


Angliaban is ilyen aranyok vannak.

2015. szept. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!