Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME vagy Németország? Mérnök...

BME vagy Németország? Mérnök Msc esetén

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy Németországban tanuljak-e tovább vagy a BME-n. Műanyag-feldolgozást tanulok jelenleg és ezen a területen is maradnék mindkét esetben. Melyik végzettséggel megyek többre később? BME diplomával is kapok állást külföldön mérnökként, illetve itthon előny vagy hátrány a német diploma?

2015. okt. 18. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
17%
miért? németországban erős a fröccsöntés?
2015. okt. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

van penzed kint tanulni, megvan a szukseges nyelvvizsgad?


Meg aztan nem mindegy hogy melyik nemet felsooktatasi intezmeny.

2015. okt. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ösztöndíjjal és sok félretett pénzzel indulnék és igen, van nyelvvizsgám.
2016. aug. 29. 19:29
 4/4 anonim ***** válasza:

A műanyag-feldolgozás (ez kémia BSc-s?) MSc-t nem ismerem, de azok az ismerőseim, akik egyetemet váltottak, sokkal elégedettebek voltak összességében. Szerintem nem is csak azért, mert jobb a külföldi MSc, hanem mert máshol más szemlélettel tanítanak, úgy érzed több mindent elsajátítasz. Amúgy a BME-n nincs sok szakmai tárgyad (kb. 3 kötvál, 3 szabvál, 30 kredit diplomaterv, 10-20 kredit egyéb önálló munka, 2-3 matek tárgy és 8-9 szakmai tárgy a 4 félév alatt, amik annyira egyszerűek, hogy mindenki dolgozik mellette).


Viszont, ha itthon akarsz dolgozni, akkor sokat segít, ha az egyetem alatt elkezdesz gyakornokoskodni, amihez itthon kell lenned. Németországban szerintem biztos szívesebben látnak egy jó német diplomát, de nem leküzdhetetlen a hátrány és valószínűleg az utolsó dolgok között van amit néznek.

2016. okt. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!