Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-TTK-Matematika emelt...

ELTE-TTK-Matematika emelt matematika mellé milyen tantárgyat javasoltok a felvételihez?

Figyelt kérdés

2015. okt. 27. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Informatika.
2015. okt. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


És ehhez a szakhoz jelentkezhetek emelt matekkal+közép informatikával?


Nemtudom mi a követelmény, nem is találom.

2015. okt. 27. 15:41
 3/8 anonim ***** válasza:

persze, lehet

de nem kell emelt, csak ha nagyon akarod

2015. okt. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi.

De nagyon félek ha középpel jelentkezem, nem leszek iszonyatosan hátrányban az egyetemen? :S

Vagy ott megtanítják? Ezen gondolkoztam...

2015. okt. 27. 16:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom, mert én nem matekra járok. De senki nem tiltja meg, hogy készülj. Szóval akkor nyugodtan emeltezz.


Egyébként itt az Eltén vannak kritériumtárgyak. Matek szakon természetesen matekból, ahol felmérik, mennyi a tudásod. Aztán ha még hiányossak az ismereteid, akkor el kell járnod egy kötelező felzárkóztatóra.

Itt nézegetheted, hogy mit kéne tudni:

[link]

2015. okt. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
*Egyébként ha jól rémlik a kötelező matek mellé bármelyik természettudományos tárgy jó lehet, szóval fizika, biosz, földrajz vagy ami megy.
2015. okt. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sztem is az informatika a leghasznosabb a későbbiekben.

Nem kell emelt érettségi matek (sajnos), de ha nem tanulsz addig, akkor nagy hátrányban leszel. Nem szánnak sok időt az elmélyítésre. Én matekra (és fizikára) jártam, és nagyon nagy hátrányban voltak, akik nem tanulták az emelt tananyagot korábban. Mondhatni az államvizsgáig is voltak szemléletbeli hiányosságaik (és azóta is, pedig tanítanak...).

Vagyis jól teszed, ha alaposan kitanulod az analízis alapjait, meg a valószínűségszámítást is.

2015. okt. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a fizika szak az szerintem brutálisabb, mármint a matematikai része. ismerek pár matek-fizes tanáris csoporttársat és 2. félévben már parciális diffegyenletek megoldását várták el tőlük, úgy hogy kb nem is tanították.


egyébként anno én is közép matekkal jelentkeztem, bár tanultam emelt anyagot, bár ez a határértékben, deriválásban és néhány alap integrálban ki is merült.


de ott mindent az elejétől vesztek, szépen, axiomatikusan felépítve, ahogy a matematika megköveteli. szóval lemaradásod nem lesz, de hátránynak egyáltalán nem hátrány. viszont ez egy teljesen más szemléletű izé lesz, mint ami középiskolában volt. de szeretni könnyű, mindenki megtalálja a maga témakörét, és persze ott vannak amiket túl kell élni :)

2016. jan. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!