Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaválasztás előtt állok,...

Pályaválasztás előtt állok, de nem tudom hogy milyen irányba szeretnék tovább menni, mit tudtok ajánlani, ami érdekes, és itthon is ( de leginkább külföldön) jól lehet keresni vele?

Figyelt kérdés
ami érdekel a photoshop( cs6), nagyon szeretem, érdekel is. Van esetleg olyan egyetem ahol ilyesmit oktatnak? és mennyit lehet ezzel keresni? Egyéni tapasztalatok? Esetleg még a pszichológia is érdekel, annál szintúgy ezek a kérdéseim.

2015. szept. 28. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Elektronikus ábrázolás? Grafikus? Webdesigner?


Pszichológia elég kemény. Magas a ponthatár, nehéz bejutni, és folyamatos tanulás kell ahhoz, hogy jó eredményeid legyenek. Túljelentkezés van és túlképzés is, a szakma nem megbecsült, nehéz elhelyezkedni a legtöbb területén, és kevés olyan szegmense van, amivel rendesen lehet pénzt keresni. Hat egyetemen van pszichó alapképzés ma Magyarországon, felvi.hu honlapon tudsz a részleteknek utánanézni. Ahhoz, hogy pszichológus végzettséged legyen, legalább 5 évig kell tanulnod, utána még szakirányú továbbképzések, kötelező terápiára járás stb. fordulhat elő, területtől függően. De nem elvenni akarom a kedved, szép terület, csak a hivatástudat kell hozzá, meg a kitartás.

2015. szept. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.a photoshopon belül természetesen a képekkel való foglalkozás, retusálás, átalakítás ,minden ami képpel kapcsolatos érdekel. Ezért kérdezem h van e kimondottan ilyen vagy nincsen.
2015. szept. 28. 10:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen kimondottan. Ha a fotózás is érdekel, akkor kitanulhatsz fotósnak, ott tudsz retusálni is, de önmagában ez nem egy munka, nem is egy végzettség.
2015. szept. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!