Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » S. O. S. Nagy bajban vagyok....

S. O. S. Nagy bajban vagyok. Továbbtanulás, mi legyen velem?

Figyelt kérdés

Először is meg szeretném köszönni mindenkinek aki van olyan kedves és szán rám egy pár percet, megpróbálok viszonylag rövid lenni, habár nem lesz könnyű mert igencsak kétségbe vagyok esve.


Szóval kezdjük ott, hogy egy jelenleg 19 éves (év vesztes) középiskolai tanuló vagyok, aki utolsó évét járja itt és most kell eldöntenie, hogy hova tovább.


Ezzel van a gond, mert szó szerint fogalmam sincs hogy mi legyen belőlem, hova menjek...mi legyek.

Világ életemben jó tanuló voltam, emelt szintű angol bizonyítványt szerettem volna tenni, de úgy érzem most az sem fog összejönni, az angol matek és informatika miatt leginkább. Idegesít, mert emiatt jöttem ide, de lehet hogy fel kell adnom és magyarul letennem nekem is. Ami nem zavarna, ha tudnám hogy hova tovább és biztos lennék benne hogy em lesz rá szükségem. az eredeti tervem az volt, hogy az emelt szintű nyelvbizonyítványommal bekerüljek valami külföldi egyetemre, de igazából erre sicsen rálátásom hogy ez hogyan működik, elég e egy érettségivel megszerzett c1-es angol bizi...


Ami érdekelt évekig és jó is voltam benne az a rajz volt, érdekelne a média is úgy érzem, de mivel nem média suliba jártam szó szerint semmi rálátásom sincs...egyetemen lehetne nulláról kezdeni? Alapfogalmakat,semmit sem tudok róla. Úgy érzem elszúrtam mikor nem olyan szakmai suliba mentem ami érdekel és nem is gimibe...


MIhez kezdjek, hogyan döntsem el i kéne nekem a továbbtanuláshoz? SOS! :( Nagyon el vagyok keseredve kösönöm annak aki van olyan kedves és segít.


A matematika nagyon nem megy, úgyhogy pénzügy nemigazán jöhetne szóba ez biztos....kommunikációs szak sem hiszem hogy nekem való lenne. Alapvetőe jó fejem van, könnyen taulok és a szorgalmammal sincsen baj. Remélem ha most sikerül kitűznöma célt még feltudok készülni időben hogy bekerüljek oda ahova akarok. MEGY A ZÖLD!



2015. okt. 29. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolkodtál már a Jogász szakon?

Ha valóban jó fejed van akkor menni fog! Csak kell 2 emelt érettségi. mondjuk angol, meg történelem.

2015. okt. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha jól megy az angol, és szereted is, akkor esetleg anglisztika?

Mi az, ami érdekel még? (a kommunikáció és média szerintem nagyon büfészakok lettek, de elhivatottsággal és érdeklődéssel biztosan lehet jól csinálni, és utána jó állást találni)

Nézelődj a felvi.hu-n, ott minden szakról le van írva nagyjából, hogy mit tanul/mi kell hozzá/ később mit tud csinálni. Esetleg decemberben-januárban szokott lenni Educatio kiállítás, elvileg oda is érdemes elmenni, és ha már van konkrét egyetemi kar, akkor oda is nyílt napra.

2015. okt. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Keress egy pályaválasztásban járatos pszichológust, kezdd az iskolapszichológusnál illetve a helyi pedagógiai szakszolgálatnál. Kérdezd meg a tanáraidat, családodat, barátaidat, hogy szerintük mi illene hozzád. A jog nem, ahhoz túl határozatlan vagy. És a felvi.hu-n van ilyen teszt is, csak regisztrálni kell hozzá, de azt úgyis fog kelleni: [link]
2015. okt. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ment a zöld mindenkinek!


Köszi a felvi.hu-s tippet, már nézegettem de azok a tesztek nem igazán adnak reális ötletet szerintem...Teljesen más életben a dolog mint így, szárazon leírva, nem lehet ennyire általánosítani.


A jogra alapvetően ÉN nem gondoltam, a szüleim szántak iagzából ilyesmi pályára, pont azért mert a magolás mindig is jól ment. Az irodalmat mindig is szerettem, bár középsuliba pont egy rémes tanárt kaptam ki aki már-már elszigetelt a tantárgytól és elhidegültem tőle jelentősen...


Történelemből pedig a tudásom egyenlő a nullával, hála a jelenlegi történelem tanárunknak, aki a Száray Miklós féle könyvből tanít...(nemtudom ki mennyire ismeri, hírhedten szar könyv...már elnézést)


Szóval a humán vonal áll hozzám közel alapvetően, a reál számomra kín szenvedés, de a művészetet, az irodalmat és a nyelvtant mindig is élveztem, rendesen érdekel.


Igazából az zavar, hogy tudom ha olyan közegbe kerülök, most nem "süllyedtem volna idáig", mert alapvetően a kitartásom és a fejem megvan a tanuláshoz és amit fontosnak tartottam meg is tanultam, de itt a tudás átadásával van a gond...rendesen elvették itt a kedvemet a tőle és úgy érzem az itt eltöltött évek alatt megszerzett tudásom nem lesz elég egy egyetemre sem (jelen állás szerint) pedig nagy jövőképpel érkeztem ide és kezdtem neki a középiskolás éveimnek.


Ezért is bánom hogy nem gimibe mentem, sokat számít hova jársz egyetem előtt...


Mindegy a lényeg, hogy most arra koncentráljak ami fontos, megpróbálok minél jobb érettségit összehozni. Csak az a baj, hogy nem tudom hova tovább, milyen irányba.


Az educatiot mindenképp megnézem majd! Köszi! :)


Jó lenne más fiatalokkal is beszélni, akik némi rálátást adnak a dologra és újra színesebben láthatok, mert jelenleg eléggé szürkének tűnik minden :s

2015. okt. 29. 13:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy próbálj meg elmenni dolgozni az érettségi után, esetleg menj OKJ-re, mielőtt megfogalmazódik benned, melyik egyetemre/főiskolára, milyen irányba szeretnél továbbtanulni. Egyelőre koncentrálj és törekedj a minél jobb érettségire. Ha nagyon tovább akarsz menni, mindenképp valami humán irányba indulj el szerintem, esetleg ha sportokban jó vagy, mostanában egyre keresettebbek a gyógytornászok, testnevelők is... tanárnak is elmehetsz, esetleg pszichológiára, ha érdekelnek az emberek.

Amivel biztosan el tudnál helyezkedni, azok az ápolói állások, mert nagy a hiány belőlük - bár a fizetés csekély. Őszintén szólva nem tudom, mit kell tudnia egy ápolónak - talán kémia, biosz? Merthogy egészségügyi szakma, viszont mégsem csinálnak olyanokat, mint egy mentőtiszt vagy orvos (ezt nem lenézésből). Remélem, valamennyit tudtam segíteni így éjfél körül, ne haragudj, ha kicsit összevissza lett, de rettenetesen fáradt vagyok. :)

2015. okt. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe azt csinálnám, hogy várnék egy évet elvégeznék egy OKJ-s képzést amiből valami szakmád lesz és az egy két év után már tudnád hova tovább, ha meg nem ott a szakmád amivel már kezdhetsz valamit :)
2015. nov. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező,így 2 év után mi lettél?
2017. nov. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!