Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus szakra érdemes mennem?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős és már régóta tervezgetem, hogy erre a szakra szeretnék menni. De nem vagyok biztos abban, hogy menne. Tudnátok segíteni a döntésben? (bocsánat, hosszú lesz)

Mindig is imádtam számítógépen feladatokat elvégezni. Informatikából már van egy középszintű 5ös érettségim és készülök az emeltre ( tapasztalat szerzés miatt csináltam így elsősorban). Matematikából emelt óraszámom van és jól megy. A logikai feladatokat nagyom szeretem (oktv programozó verseny feladatokat viszonylag könnyen megcsinálom). Egy hatalmas gondom azoban így is van. 2 éve kezdtem tanulgatni a programozást (Codeblocks (c++)). De nem túl sokat haladtam az iskolában ugyanis a heti másfel óra, amikből sok elmaradt nem elég szinte semmire (a tanár sem érti pontosan mit kell néha csinálni). Szóval az lenne a kérdésem jelen helyzetben érdemes jelentkeznem, az elejétől kezdve tanítják az egyetemen? Vagy tanuljak könyvekből ( esetleg más nyelvet?)? (Könyv ajánlásért külön köszönet). Sajnos olyan fajta vagyok aki ha kitalált valamit, meg is akarja valósítani, ezért kérlek a válaszok inkább segítséggel, megoldásokkal legyenek tele, mint egyébbel. :)

Köszönöm.



2015. okt. 29. 22:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Mellesleg lány vagyok. (ismerősök szerint nem vennének engem komolyan és nem találnék munkát)
2015. okt. 29. 22:59
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Van aki szinte nulla programozói tudással megy egyetemre. Ők is el tudják végezni. Az meg, hogy nem lesz munkád baromság. Hiányszakma.


Oda menj ahova szeretnél.

2015. okt. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek 90%-a úgy megy informatikus szakokra, hogy nem tud programozni. Nem is kell tudni, az elejétől tanítják. Programtervező informatikusnál inkább a gond a matek, az nagyon orrba-szájba megy, de ez is eltérhet egyetemeknél. Nézd meg a kinézett egyetemen a tantervet. Ebből például azt is megtudod, hogy milyen nyelvet fogtok először tanulni (valószínűleg valamilyen C variánst) és akkor egy kis előnnyel kezdesz.


Gyakorlásnak meg nem könyvet javasolnék, hanem online kurzusokat. Kismillió van a neten (angol nyelvűek).

2015. okt. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha matekból jó vagy akkor menj, mert ez a szak a matekról szól, nem a programozásról.
2015. okt. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mellesleg lány vagyok. (ismerősök szerint nem vennének engem komolyan és nem találnék munkát)"


Az ismerőseid a középkorban élnek?

2015. okt. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én lányként vagyok most elsőéves az ELTE Pti-n. Felsőbb éves lányoktól inkább azt hallom, hogy a munkáltatók külön örülnek a női munkaerőnek.

Első félévben pont CodeBlocksban C++-oznuk, szóval ezzel szerencséd van. Ha az OKTV programozós feladatait könnyen megoldod, akkor az már egy tökéletes alaptudás ide.

Nálunk, aki itt programozott életében először, annak nem igazán megy, mert a sok matek mellett nincs időnk pogramozni(majd erre is mindjárt kitérek). Tegnap lett meg az első programozás ZH-nk eredménye és a fél csoportnak egyes lett.(Az enyém 5-ös.) Eddig amúgy kb. az emelt szintű érettségi szintjén programoztunk, inkább kicsit alatta+néhány újdonságot tanultunk a beolvasáshoz.(Szóval nekem csak annyi volt a kihívás, hogy C#-ról átszokjak C++-ra, de ez nem túl nagy cucc.)

Egyébként két infós és három matekos tárgy van az első félévben.

Ééés most jöjjön a matek! Nos, ha jól megy a matek, akkor is nehéz lesz, ha csak nem vagy zseni. Nekem az elsőre nem igazán tetszett, hogy se számológépet, se függvénytáblát nem lehet használni. Aztán rájöttem, hogy nem is kell. Egyedül matematikai alapozáson jönne jól mindkettő, mert az az emelt érettségi anyag+pár extra. A másik kettőnél meg, ha esetleg vannak számok, akkor azokkal nem nehéz számolni.

Egyébként, ha az ember napi 3-4 órát tanulna, úgy szerintem sima lenne, de nem igazán van kedvem kipróbálni. :D

Ha van kérdésed, írj nyugodtan, szívesen válaszolok!

2015. okt. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja tényleg, a lányos részhez én is elfelejtettem válaszolni: sok helyen hallom most (IT cégeknél), hogy céges policy, hogy növeljék a lányok arányát a vállalaton belül, tehát igazából előnnyel is indulsz.

Nálunk is úgy veszem észre, hogy tökre örülnek a női programozóknak, kicsit szemét, de tudod azért az ember örül neki, ha nem csak férfiakat lát egész nap, hanem 1-2 lányt is :D

2015. okt. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Örülök, hogy ilyen sokan válaszoltatok, nagyon megnyugtattatok.
2015. nov. 3. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!