Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes egyetemre vagy főiskol...

Érdemes egyetemre vagy főiskolára mennem akkor is, ha nem szeretnék orvos, mérnök, vagy informatikus lenni?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok. Igazából nincs bennem különösebb hivatástudat semmilyen szakma iránt. Szeretnék valami olyan munkát amiből tisztességesen meg lehet élni. Semmiben nem vagyok kimagasló képességű és gazdag sem vagyok. Mit javasolnátok? Felsőoktatás vagy inkább szakma? Olyanok válasza érdekelne legfőképp aki elégedett a szakmájával, végzettségével.

2015. márc. 3. 16:19
 1/1 TamásTóth ***** válasza:
43%

Én közgazdász vagyok, (pénzügyes) jól keresek és kényelmesen megélek már a pályakezdő fizetésemből is és szeretem, amit cisnálok.


Azt, hogy mit szeretnél csinálni azt neked kell eldöntened. Itt azt hozzátenném, hogy ha jó vagy abban, amit csinálsz, akkor bármiből megtudsz élni jól. (legyen az bármilyen szakma/diploma)


Én mindenképpen javaslom az egyetemet/főiskolát, mert ad egy látásmódót a dolgokhoz. (persze csak akkor, ha jobb egyetemre/főiskolára jársz és nem az egész a piálásról szól)


De szakmunkával is szépen meglehet élni, ha jó vagy.

A lényeg szerintem az, hogy szeressd azt, amit csinálni szeretnél és legyél kitartó.

2015. márc. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!