Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű angol érettségive...

Emelt szintű angol érettségivel kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Végzős diák vagyok, év végén szeretnék angolból emelt szintű érettségit tenni. Ez minden szép és jó, csak az eddigi angol tanárom (most váltották le) szinte alig tanított valamit. Eddig miden évben ötös voltam belőle, de amit tudást szereztem, az mind magamtól illetve a külön tanáromtól származott.

Mivel gimibe járok, így két nyelvet tanulok (illetve tanultam, mert németből már 10.-ben érettségiztem) és mennek is, ezért szeretnék valamelyikből emelt szinten érettségizni. Úgy döntöttem angolból fogok, mivel a németből eléggé kirázódtam. Most fogom megcsinálni októberben az írásbeli nyelvvizsgát (szóbeli már megvan). Esetleg aki csinált emelt szintű angol érettségit tudna-e nekem mondani olyan könyveket amikből fel lehet készülni? (szóbeli is jöhet)

És a nyelvvizsgánál sokkal nehezebb az érettségi? Mert elég sok helyen olvastam, hogy körülbelül egy szinten van.

Köszönöm lőre a segítséget!



2015. szept. 27. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Én inkább felejtettem gimnáziumban olyan jó tanárom volt angolból. Első osztály óta tanultam az angolt szóval nem volt nehéz dolgom.

Én az írásbelire úgy gyakoroltam,hogy megcsináltam az előző évi hallgatósakat,a nyelvtant nem :D

Ja és szóbelire vettem 3 ezerért egy könyvet,amit párszor olvastam azóta a szekrénybe porosodik. Kérdések és válaszok vannak benne. Azt olvasgattam egy párszor aztán kb. ennyi. 5-ös emelt érettségit csináltam :D

Az emelt szint a középfokú nyelvvizsgával egyenlő,ha eléred az érettségin a 60%-ot

2015. szept. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Tudom, hogy kb nyelvvizsgával egy szinten van, csak nem 60% a cél az emelten, hiába ötös, nekem magas százalék lenne jó.

Én is megvettem egy könyvet: 1000 kérdés, 1000 válasz a neve. Elvileg ebből fel lehet készülni rá.

2015. szept. 29. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!