Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék autodidakta módon,...

Szeretnék autodidakta módon, genetikát tanulni. Hol kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

47F

Grafikai típus vagyok, ha volna olyan videósorozat ami evvel foglalkozik előrébb lennék. Eddig az iskolában tanultam nem a 0-ról indulok de látom mi mindent nem tudok így meg akarom tanulni azt is. Nincs célom csak szórakozásból tanulnám meg.

Nem csak genetika hanem ember biológia, anatómia, orvoslás, orvostudományok, neogenetika, és minden ami a témával kapcsolatos. Köszönöm előre is a válaszokat.



2015. okt. 31. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha "minden" érdekel a témában, akkor kezd az alapoktól.

Mozaikos Biosz könyvet vedd meg, ami nem érdekel azt ki lehet hagyni.

Utána már vehetsz spécibb könyveket is, de hogy őszinte legyek én nem értem miért akarsz "autodidakta módon" anatomiát és orvoslást tanulni.

Egyetemen nálunk 2 évig tanuljuk csak az anatot és van sok gyakorlat is, egyedül nem fog menni, erre találták ki az egyetemeket.

2015. okt. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ én is hasonlóra gondoltam kezdésnek így megerősítetted bennem a vágyat a tanulásra. Tudod ha tanulok akkor tornáztatom az agyam és evvel egészségesebbnek érzem magam. Valamint nem egy haszontalan tudomány kitudja mire jövök rá tanulás közben.
2015. okt. 31. 16:21
 3/5 anonim ***** válasza:
A természettudományok nyelve az angol - középiskolai szint fölött kevés magyar anyagot fogsz találni. Könyvek terén (főleg, ha minden érdekel) a bevezető egyetemi jegyzetek, tankönyvek még játszanak, de ha videókat szeretnél, a YT-n angolul nagyon sok jó anyag van. Genetics, molecular biology és hasonló kulcsszavakkal próbálkozz. Illetve a Coursera is szóba jöhet (neves külföldi egyetemek kurzusai).
2015. okt. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, felettem szólónak nincs igaza. Sok magyar könyv is van, maximum ha a legújabb infok kellenek azokból nem adtak még ki könyvet, de mire oda eljutsz addigra már valószeg abból is lesz kiadva.
2015. okt. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Úgy sem élek addig hogy minden megtanuljak de amit tehetek megtanulok. A tanulás öröméért akarok tanulni nem azért hogy tudjak. :)
2015. okt. 31. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!