Van olyan könyv, amiben minden szakmáról minden le van írva?

Figyelt kérdés

Biztosan vannak ilyen könyvek.

De melyik a legjobb?

Hol keressem ezeket?

Fogalmam sincs mit akarok. Jövőre faktokat kell választani...

Van pár ötletem...

Van olyan könyv, amiben az egész rendszer magába foglaltatik?

Hogy egy adott szakmát milyen irányból kell megközelíteni?

Mennyi fizetést kapnak abban a szakmában dolgozók?

Mik a lehetőségek a szakmában?

A virágkötőtöl a Tesco-s árufeltöltőn a közgazdászig...

Nekem ez az egész rendszer egy nagy katyvasz...:(

Az is le van írva az ilyen könyveken pl:

vegyük az ügyvédet.

Valaki ügyvéd akar lenni.

-> Mit vegyen fel emelt óraszámban?

-> milyen képzést kell hozzá választani? (gondolom itt a jogi kart)

-> Hány pont kell? (csak nagyjából, mert tudom, hogy mindig változik)

-> Melyik egyetemeken lehet jogot tanulni?

-> Melyik egyetem a legjobb?

-> Hány év?

-> Milyen irányokba lehet/kell utána elmenni? (pl. védőügyvéd, vádló ügyvéd, ügyész, bíró? stb. ÉS mi a különbség ezek közt? )

-> részletesen: Mit csinál egy ügyvéd?

Tárgyalásokra megy? Milyen papírokkal foglalkozik? Hogyan? Hol? Mennyit dolgozik?


Kérlek ne nézzetek bolondnak, de számomra ez teljesen érthetetlen...

Kérlek, kérlek segítsetek!

Akár több könyvet is mondhattok!



2015. okt. 31. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
"Kérlek ne nézzetek bolondnak, " - Ezt sajnos nem ígérhetem!
2015. okt. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

én csak néhány kérdésedet tudom megválaszolni :)

fakultációnak az egyiket feltétlenül történelmet válaszd, és hozzá magyart vagy idegen nyelvet válassz (amelyik jobban megy), ezek a felvételi tantárgyak, az egyikből emelt érettségi kötelező. az államira 460 pont a minimum minden egyetemen, szóval megéri mind2 felvételi tantárgyból emeltet írni, hogy megkapd a 100 pluszpontot (tantárgyanként +50 pont, ha 5ös az érettségi, max. 100 pontot lehet vele gyűjteni). Egyetemek: ELTE, SZTE, PTE, DE, Pázmány... és még biztos van :)

A jogász képzés 10 féléves (5 év).

2015. okt. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És úgy tudom jogon nem elég ha okos vagy, elég sokba kerül az állami képzés is, így ha nem tudnak támogatni otthonról évekig akkor nem érdemes belevágni. Valami olyasmit hallottam hogy eleinte nemhogy nem keresel, hamem te fizetsz hogy dolgozhass. Legalábbis ha nincs ismeretséged, pl. ügyvéd, bíró közeli ismerős..
2015. okt. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szomorú, hogy 12 év iskola után erre nincs felkészülve a fiatal.

"A mit csinál pontosan" kérdéstől eltekintve, a legtöbb információt szerintem innen megtudhatod a képzésekről:

[link]


Van itt iyen pályaorientációs segítség is:

[link]


Meg esetleg felkereshetsz más oldalt is ahol ezzel foglalkoznak. Ha már nagyjából belőtted hogy milyen szakterület feküdne jól, akkor kereshetsz pár szakmáról részletesebb infot.

Azért azt nehezen hiszem el, hogy nem vagy biztos benne hogy árufeltöltő akarsz lenni vagy ügyvéd. Mellesleg az árufeltöltőt szerintem nem oktatják sehol:-)

2015. okt. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Ja és még annyit, hogy első körben ne a fizetés alapján válassz.

Nem féri meg, hogy végigszenvedd az egyetemet és minden nap úgy menj be dolgozni hogy utálod amit csinálsz. A statisztikák átlagfizetéseket mutatnak, és ha te nem vagy elhivatott a szakma iránt akkor könnyen lehet hogy a szakmán belül a skála aljára kerülsz. Meggazdagodni meg valószínűleg így se úgy se fogsz:-(Inkább keress 150-et vidáman, mint 200-at küszködve.

2015. okt. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!:)

Az ügyvédet csak példának hoztam fel, mert az ismerem a legjobban.

Igazatok van. :( Sjanos elég szomorú, hogy az iskolában mindent tanítanak, csak épp erre nem készítenek fel :(

Nem tudunk csekket/nyomtatványt kitölteni...stb.


És lehet, hogy ez a kérdés valakinek vicces, de nekem a jövőmet határozná meg...

A kérdés még mindig adott:

Van olyan könyv, ami a fenti a kérdésekre válaszol, de MINDEN szakmában?

2015. nov. 1. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!