Gimnáziumba felvételi?

Figyelt kérdés

Még "csak" a 7. évfolyamra járok, de igaz, hogy matekból is, és magyarból is 60% kell hogy átmenjek?

És ha ezt jól tudom, tegyük fel, a magyar 70% a matek meg 50, akkor abba az adott iskolába amit megjelöltem, biztosan hogy nem vesznek fel? Lehet, hogy ez az egész amit írtam, hülyeség?:D


2015. nov. 2. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem igaz. Akár nulla pontosat is írhatsz a központiból, ha lesz annyi pontod, hogy beférj még abba az osztályba, amibe szeretnél.
2015. nov. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És a pontokat, a központi alapján, és a jegyeim alapján szabják meg?
2015. nov. 2. 19:48
 3/3 anonim válasza:
A pontozás a legtöbb suliban úgy van, hogy 100 pontot vihetsz max. a központival (50 pont matek, 50 pont magyar), 50 pont a hozott pontok (az iskola mondja meg, hogy milyen tantárgyakat számít bele, ez általában matek, töri, idegen nyelv, magyar, egy természettudományos tantárgy), és ha az adott suliban van szóbeli akkor az is 50 pont lehet. Tehát a max. pont 200, ha van szóbeli, ha nincs akkor 150. Ez a legtöbb középiskolában így van, de van pl. olyan is hogy még csak központit sem kell írnod, csak a hozott pontok számítanak. De az erősebb iskolákban 200 a max.
2015. nov. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!