Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 18 éves vagyok, és jelenleg...

18 éves vagyok, és jelenleg nem tudom, hogy merre tanuljak tovább, tudnátok tanácsokat adni? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg 18 éves vagyok, idén érettségizek, de eddig még nem tudtam eldönteni, hogy mire szenteljem az életem. Érdekel a politika, szeretek problémákat megoldani, nem szeretem az egyszerű dolgokat(mindig többet feltételezek egyszerű dolgokról), a logikám jó, szeretem a kiszámíthatóságot(például, ha megértem az adott matek példát, képletet, utána már imádok vele foglalkozni), szeretem a történelmet is, érdekel a színészet, ugyanakkor ahogy néztem a színházi előadásokat, én nem tudnék úgy előadni, ahogy egy színházban elvárt, inkább a filmekben lévő színészet vonz. Nehéz fizikai munkára alkalmatlan vagyok, szeretek csapatban dolgozni, mások szerint vezető alkat vagyok(ezt sokszor mondták már, viszont nem feltétlen értek vele egyet), több dologra is oda tudok figyelni egyszerre. Jelenleg ezek jutottak eszembe, a lényeg az, hogy valami szellemi munka kéne nekem, maximalista vagyok, amit elkezdek, azt addig csinálom amíg jó nem lesz.


Félek a jövőmmel kapcsolatban, mivel nagyon sok dolog érdekel, ezért nem is tudom, hogy melyik irányba induljak. Persze az is fontos, hogy megtudjak élni a munkámból, de azért 3-400 ezer forintos munkát nem várok, én már 200 ezer forintos havi jövedelemmel az egyik legboldogabb ember lennék, de tudom, hogy a mai helyzetben ez is soknak számít.

Nekem nem büdös a munka, akár az egész hetet is ledolgozom 12 órában.


Régóta keresgélek már, hogy mégis mi lehetne belőlem, de nagyon nem találtam olyat, ami nekem való, vagy ha volt is, egy nem várt dolog miatt, oda biztos, hogy nem vesznek fel.


Tehát tanácsokat várok, hátha valaki feldob egy olyan munkát, amin megakad a szemem.


2015. nov. 3. 23:12
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!