Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen a vizsgaidőszakban...

Egyetemen a vizsgaidőszakban mennyit tanulnak a hallgatók? Tényleg durvább mint egy érettségi?

Figyelt kérdés

2015. nov. 6. 19:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
18%

Jól van öcsém, szereptúljátszás ezerrel itt is.

Véletlenül nem írtad el?

Nem 8-at, esetleg 9-et akartál?

Gondolom mellé volt 5 nyelvvizsgád is meg el ne felejtkezzünk az olimpiai aranyakról meg hogy mindezt terhesen:D


Ennyit erről, szánalmas, amit itt műveltek.

2015. nov. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
#9 de nagy jampi vagy
2015. nov. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
63%
Nézd, teljesen mindegy milyen szakról van szó, ugyanis egy középiskolai érettségi tantárgy (pl történelem) teljes anyaga legrosszabb esetben is belefér 4 darab 200 oldalas tankönyvbe, ami 25-ös betűvel van szedve, és a kétharmada kép, tehát maximum 3-400 oldal a tényleges információmennyisége. Egy bölcsész szakon is ennek sacc ötszörösét kell abszolválni egy-egy kollokviumra, innentől egyáltalán nem túlzás.
2015. nov. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%
#11, nem írtam el, valóban 7 tárgyból érettségiztem, nyelvvizsgám nem volt 1 sem sajnos. Biztosra akartam menni. nem tudom, hogy ez neked miért ilyen hihetetlen. :D
2015. nov. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
56%

Miért kell az egyetemistáknak ennyire elszállni maguktól? Én is az vagyok,de sosem vágtam fel ezzel.


Érettségi előtt ti is ugyanúgy f.statok. Ne hasonlítsuk már össze a kettőt,az egyetemre felnőtt(legalábbis elvileg érett,felnőtt..)emberek járnak,épp ezért nagy fokú önállóság és terhelhetőség elvárt, az érettségit pedig gimis gyerekek írják,akiknek még sokkal alacsonyabb az ingerküszöbük,mert előtte sosem kellett egyszerre 5 tárgyból "vizsgázniuk". Max kompetenciamérésen,de az teljesen más téma.


Ez ugyanaz,mintha azt kérdeznéd,hogy egy ovis gyerek miért sír,ha nem kap meg egy játékot és egy felnőtt miért nem,ha a havi megélhetést is alig tudja biztosítani,vagy mert napi 8-12 órát dolgoznia kell. Mert egy ovisnak még sokkal alacsonyabb az ingerküszöbe,"terhelhetősége" ha egyáltalán beszélhetünk ilyenről ebben a korban, a különböző életkorokban máshogy éljük meg az akadályokat. Ami egyszer nehéznek tűnt,utólag már gyerekjáték lehet,ha már megtapasztaltál valami mégnehezebbet...

2015. nov. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
beírtam, hogy ugynanúgy paráztam az érettségi előtt, és hogy hozzá lehet szokni az egyetemhez.
2015. nov. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem rád gondoltam. Inkább a 2. válaszadóra.
2015. nov. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
49%

egyébként kedves kérdező, szerintem nem túlzok, ha azt mondom, hogy ez 70%-ban attól függ, hogy ratyi egyetem ratyi szakán tanulsz-e, mint mondjuk a nyiregyházi, kecskeméti, dunaújvárosi főiskola, vagy egy bme vik-en tolod.


van, ami kevesebb erőfeszítést igényel, mint 1 db érettségi tárgy. :D én az eltén tanulok geofizikusnak, és van mit csinálni a szorgalmi időszakban is, meg a vizsgaidőszakban is, de nem panaszkodom. az viszont elég sokat elárul, hogy nyolcan fogunk végezni időben, többiek meg már 1-2 év csúszásban vannak..

2015. nov. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
bme-n azért nincs téli szünet, mert azalatt elvégeznék a corvinust.
2015. nov. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!