Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintettek pszichológus,...

Szerintettek pszichológus, vagy pszichiáter?

Figyelt kérdés

Tudom, már fenn van 1000 ilyen kérdés. Én arra lennék kíváncsi, most jelen pillanatban milyen viszonyok vannak a két szakon? Melyikből lehet túl sok jelen pillanatban Magyarországon. Melyikre van nagyobb szükség? Mert tegyük fel, hogy nem feltétlenül tanulnék majd 10 évet azért, mert gyógyszeresen is akarok kezelni embereket, viszont lehet, hogy a cirka 5 éves pszichológus-képzéssel nem járnék jól munkahely szempontjából. Tudom, mi a különbség köztük, milyen tantárgyak kellenek hozzájuk, csak azt nem, hogy melyiket lenne előnyösebb választani. És azzal is tisztában vagyok, hogy senki nem látja előre a jövőt hogy 10-20 év múlva milyen viszonyok lesznek. Csak annyit kérdezek, hogy jelenleg szerintetek meyiket éri meg választani inkább.

Ha néhány ember esetleg saját tapasztalatait is megosztaná annak külön örülnék.^^

Válaszaitokat előre is köszönöm. :)



2015. nov. 6. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

megmondjam miből van hiány?

mérnökökből meg a kezük alatt dolgozó gyári beállítókból

2015. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elnézést, túl jól fog a billentyűzetem: *Szerintetek
2015. nov. 6. 21:37
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezt én értem is, de mit kezdjek magammal mérnök ként, ha nem érdekel a fizika?
2015. nov. 6. 21:38
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Na de hát, ha tudod, hogy nem lehet előre látni a jövőt, és a jelenlegi állapot nem jelent semmit a jövőre nézve, akkor miért kérdezel ilyen nyilvánvaló butaságot ??? Ennyire bizonytalan vagy, vagy mégsem ??
2015. nov. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, azért alapvetően a pszichológiának elég kevés olyan területe van, amire azt mondható, hogy cirka 5 éves a képzés. Jóval több ez is. De jó lenne, ha leírnád, mi érdekel ezen belül. Ha a pszichiátria is vonz, akkor gondolom a pszichoterápia az, amivel szívesen foglalkoznál, ha így van, erősítsd meg a dolgot, és elmondom, az mivel jár és mik a lehetőségek. Ha más terület érdekel a pszichológián belül, írd le azt is, mert elég más a perspektíva.
2015. nov. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi a biztosabb, azzal garantáltan el tudsz helyezkedni valahol, mivelhogy itthon irtózatos orvoshiány van, de külföldre is mehetsz. Hogy pszichiáternek szakosodsz-e, azt úgyis majd csak 6-7 év múlva döntöd el, bármi lehet még belőled. Viszont a felvételihez meg a bentmaradáshoz mégiscsak kell a természettudomány.
2015. nov. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Engem elsősorban a véleményetek érdekel, esetleges állásfogalás, hogy melyik a jobb. Nem rám vonatkoztatva, hanem csak saját vélemények/tapasztalatok alapján.
2015. nov. 6. 22:03
 8/10 anonim ***** válasza:
A pszichológus képzés híresen rossz itthon, nem is rendezett normálisan a helyzete, és 90%-ra mondom, hogy úgysem a szakmádban fogsz dolgozni vele. Pszichiáter egyértelműen, viszont szerintem a két szakma csak távolról hasonlít egymásra, az egyik inkább bölcsész alapú képzés, a másik meg keményen a természettudományokon alapszik.
2015. nov. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én a pszichiátria mellé állok, több okból is.

1. Rengeteg orvosi szakterület van, és rengeteg olyan ember van, aki nem ott lyukad ki, ami az első terve volt. Persze ez csak akkor fontos, ha ezen a vonalon kívül azért más is szóba jön.

2. Pszichiáterként ugyanúgy tudsz pszichoterapeuta képzést végezni, mint pszichológia szak után, de emellett pszichiáterként még gyógyszeres kezelést is adhatsz.

3. Orvosi után az első szakvizsga ingyenes, pszichológia után tudtommal nem, bár ebben nem vagyok 100%-ig biztos. Önmagában pszichológia végzettséggel pedig sokra nem mész, kell szakosodni, hogy el tudj helyezkedni. Ha kórházban akarsz dolgozni, akkor spec. klinikai szakpszichológus szakképzést kell végezni.

3. A pszichiátria az orvosi hiányszakmák közé tartozik, így fizetés tekintetében is jobban jössz ki szerintem, ha kórházban helyezkedsz el.

2015. nov. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nos, köszönöm a válaszokat! Igazából mindkettő ugyanannyira érdekel, csak azt akartam eldönteni, hogy melyikkel járnék jobban. Ti is csak megerősítétek elhatározásom, miszerint inkább az orvosira megyek.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat, a segíteni próbálóknak ment is a zöld pacsi :)

2015. nov. 8. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!