Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az autószerelő szakma?

Milyen az autószerelő szakma?

Figyelt kérdés
8.-os vagyok és ugye iskolát kell választanom. Nagyon érdekelnek az autók,csak a matek nem az erősségem. És ez érdekelne,hogy mennyire húzós az a matek amit ott tanulnak? Kézügyességem van,meg elég sok mindent megszerelek ha kell. Egyedül a matek amiből nem vagyok jó. Nagyon megköszönném ha valaki elmagyarázza ez hogyan zajlik! Normális válaszokat várok,köszönöm!

2015. nov. 6. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
29%
Matek annyira kell, hogy ki tudd számolni,hogy mennyit fogsz nyerni, ha nem cseréled le az olajat a kuncsaftnak és inkább elteszed magadnak majd eladod áron alul.
2015. nov. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben,csak attól félek hogy belekezdenék a szakmába és abba kellene hagynom.
2015. nov. 6. 22:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Én szakközép iskolába mentem, ott sem voltam jó matekból de a minimális kettes érettségit összehoztam. Ha alapvetően tudod a dolgokat nem lesz gondod a matekkal, egyedül az elektronikai részen lesz dolgod a számokkal amikor ki kell mérned autóba az áramot, de ha az alapszintű matek megy akkor nem lesz vele gondod.


Én mikor levizsgáztam egyből felvettek főállásba a gyakorlati helyemre annyi hogy én még elmentem esti tagozatra fizetősre autóvillamosságit is kitanulni meg a munkáltatóm is folyton küldött továbbképzésekre. Matekból és fizikából kell az alapszintű tudás, de ha én megtudtam csinálni 90-98% osra az összes vizsgám neked sem lesz nehezebb dolgod vele. Ha érdekel a szakma és órákon odafigyelsz akkor bőven elég lesz átolvasnod majd a tan anyagot a vizsgákra és már tudni fogod négyesre minimum.


Ha meg már dolgozni mész vele az már attól függ milyen helyre kerülsz be milyen csapatba, én nekem jó helyem van a márkaszervizbe, igaz sok mindenre figyelni kell és ahogy az első válaszoló írta az olaj lopásos dolgot nem feltétlen így van persze vannak akik zsiványkodnak főleg a kisebb szervizekben csinálják meg ahol olcsóbban cserélnek olajat, nálunk ezt nem szabad megtenni mert az ügyfél ablakon keresztül tudja figyelni mit csinálunk az autójával meg sok esetben ha pl fék hiba miatt hozza be megnézetni akkor ott áll mellettünk és általában kérdezzük tőle hogy mit észlelt mi a hiba, ő mondja mi az alapján járunk utána és általában pár perc alatt megtudjuk mi a hiba forrása, mert sokkal többre megyünk ezzel mint ha a munkafelvételin elmondja mi van ők beírnak valamit nekünk aztán mi meg nézzük át ami sokkal nehezebb mert így hogy az ügyfél ott áll mellettük és mondja mit tapasztalt az autójával, meg amikor villamossági probléma van akkor is az ő szájából előbb levesszük mi a hiba oka mint ha írás lapján kell utána nézzünk a dolgoknak. Ezt a főnököm találta ki és nem egy hülye ötlet hogy így csináljuk, mert így pár perc alatt már megvan mi a hiba oka és forrása, és akkor már csak annyi dolgunk van hogy megrendeljük az alkatrészt, megbeszéljük vele, és ha rábólint már el is küldjük a megrendelést és másnap vagy harmadnap már jöhet is az autóért.

2015. nov. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!