Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Nemzeti Közszolgálati...

A Nemzeti Közszolgálati Egyetemen mi a különbség a szakirányok között? Rendészetudományi kar érdekelne, bővebben lent.

Figyelt kérdés

2016-ban szeretnék bekerülni az NKE-re, TŰZOLTÓ szeretnék lenni.Melyik szakirány elvégzése után hol szolgálhatok?

Tűzvédelmi és mentésirányítási- vagy a Tűzoltási és mentésirányítási szakirányon végzett hallgatók lesznek tűzoltók akik káresethez vonulnak?



2015. nov. 7. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha tényleg tűzoltó akarsz lenni javaslom esetleg nézz utána hogyan lehetsz az (rengetegen feltették már a kérdést ezen az oldalon illetve a Google is kiad néhány hasznos linket a témában). A megyei igazgatóságok honlapjain lehet jelentkezni az induló alapfokúakra. Ezt kell elvégezni ahhoz hogy vonulós tűzoltó lehess. Olyan szakirányra amely elvégzése után vonulós tűzoltó lehetsz csak hivatásos állományból mehetsz.

2015. nov. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves >első<!

Nem egy olyan "mi kelll ahhoz" kategóriájú kérdésnek szántam ezt, mert tudom, hogy ha van toborzás( évente 1-2x) akkor jelentkezni kell, szigorú alkalmaságik, azután őrmesteri rendfokozat.

Viszont én arra lennék kíváncsi, ha az NKE-re jelentkezek akkor ott a választható szakirányok elvégzésével "milyen jellegű" lenne a munkám.A szakirányok:

– Katasztrófavédelmi műveleti

– Tűzvédelmi és mentésirányítási (zárt)

– Iparbiztonsági

stb.

Az én célom z lenne, hogy ha vagyok olyan szerencsés hogy felvegyenek, akkor melyik szakot kéne elvégeznem, hogy tűzoltó lehessek aki vonul, nem csak kizárólag irodai munkát végez.

2015. nov. 8. 23:12
 3/3 anonim válasza:
76%
Vonulós tűzoltónak (NKE RTK tűzvédelmi és mentésirányítási szakirány )csak állományban lévők jelentkezhetnek (ha a parancsnokuk elengedik őket) a másik kettő szakirányra civilként jelentkezhetsz , de ez kb 80 % ban irodai munka.Ez van. Vagy azt hitted ,ha elvégzel egy 3 éves alapképzést aztán mész a káresetekre aztán még tüzet se láttál ?
2015. nov. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!