Heló, mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Nem tudom milyen szakmát válasszak, 7.-es vagyok és nem nagyon szoktam tanulni mégis majdnem mindenből ötös vagyok . Anyu aztmondta hogy olyan szakmát tanuljak amivel az eszemez használom a munkához. Olyat szeretnék ami jól keres. Gimnáziumba szeretnék menni 8. Után Pestre. Ötletek???

2015. nov. 8. 09:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt tudod, hogy a gimnáziumban nem oktatnak szakmát? Ha oda akarsz menni, nincs min gondolkodni.
2015. nov. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Érdekes az ilyen... :D Persze ez van a magyar családok nagy %-ánál, nemhogy a gyerek de még a szülő se tudja, hova kéne íratni a gyereket. Na meg persze az ofő is ofő órán beszélhetne erről nem a sok hülyeségről..


A válasz:

Az, hogy mindenből ötös vagy nem jelent sokat. Attól függnek a jegyek, hogy milyen erős iskolába jársz.

Lehetsz te ötös tanuló, ha az egy jobb suliban max a 3-ast súrolja.


A szakmák nagy részéhez, inkább a fizikai erőd használod. Persze vannak kivételek.

Ha szakmát szeretnél akkor szakközép.

Ha gimnáziumba akarsz menni akkor meg az egyetem/fősuli a cél.

Mindenképp olyat válassz ami ad érettségit.

Én a helyedben egy erős gimnáziumba mennék, és utána a felsőoktatást választanám.

Persze ha te szakmázni akarsz abból is jól meglehet élni, csak nem tudjuk fiú vagy lány vagy.

Ha fiú akkor semmi gond, ha lány akkor a kereset mértéke már nem biztos elég lesz arra, hogy ne hóról hóra élj.

2015. nov. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!