Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szempontjából...

Pszichológia szempontjából melyik egyetem éri meg a legjobban? ELTE, Károli vagy Pázmány?

Figyelt kérdés
kíváncsi vagyok mindháromra (jó-nem? és miért?) szóval akinek tapasztalata van, szívesen várom :)))) köszönöm aki időt szán rá!

2015. nov. 9. 15:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
64%
Én is a legtöbbet az ELTÉt hallom ócsárolni, Károlit és Pécset azért eléggé védeném!
2015. nov. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
75%

Azt hiszem most már minden kombináció elhangzott. Talán le kéne zárni a vitát!


Kinek az egyik jobb, kinek a másik.


Egy biztos nem ez a fórum alkalmas ennek a kérdésnek az objektív eldöntésére.

2015. nov. 14. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%
Sziasztok, nekem az a véleményem, hogy mások segítésében is fontos a gyakorlat, hiszen a legtöbb pszichológus is beismeri, hogy a klienseitől tanul a legtöbbet, miközben segít nekik. Ez tényleg egy önfejlesztő szakma amiben nagyon nagy szerepe van az empátiának és a "dolgok magasabb pontról való" nézésének, és ezt a képességet könyvekből megtanulni nem lehet...
2016. jan. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
16%

Én ELTE pszichós vagyok, és nagyon szeretem. Van olyan ismerősöm aki a Pázmányon tanul és első évesként tréningeket tartott már NULLA elméleti háttérrel. Én azt mondom neked a gyakorlatot bárhol meg tudod szerezni, viszont az elméletet nem. Hiába gyakorlati a Pázmányon vagy a Károlin az oktatás ha alig adnak tudást amit hasznosítani tudsz. Az ELTE-n tényleg világszínvonalú kutatók dolgoznak, naprakészek MINDEN kutatási területen,a tantervünk is nagyjából erre épül.

Ha tényleg érteni akarsz a pszichológiához mint TUDOMÁNYHOZ akkor ELTE-re menj. Ha a semmit akarod eladni akkor Pázmányra vagy Károlira. Egyébként sok gyakorlatot tartanak doktoranduszok akik a mesterszakot Károlin vagy Pázmányon végezték, hát hadd ne mondjam milyen színvonalon vannak.

2016. jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
59%

Nem járok egyik kérdésben szereplő egyetemre sem, hogy első kézből mondjam az infót, de elég igazságtalannak érzem a Károlit és a Pázmányt így megpróbálni lehúzni. Mondjuk nem sikerült, az igaz. Véleményem szerint mindenhol vannak olyan oktatók akik gyengébbek az elvártnál, ebben semmi meglepő nincs. Ahogy abban sem, hogy két ember is képes teljesen eltérő módon megítélni ugyanazt a szakot, ugyanazon az egyetemen. Kicsit fura, de érthető, emberek vagyunk, azok meg furán gondolkoznak néha, és még furábban nyilvánítanak véleményt. A világszínvonal hangsúlyozására szintén semmi szükség. Azt gondolom mindegyik egyetem kiemelkedő valamiben, amit nem feltétlenül lehet és kell egymáshoz hasonlítgatni. Mindenkinek a saját felelőssége, hogy a megszerzett tudáson kívül (amit az ember bárhol nagyon magas színvonalon kap), még miben vesz részt és képezi magát tovább.

Nekem is megvan a véleményem, van közöttük kedvencem, tudom hova mennék, ha még mindig ott tartanék, de nem próbálom meg lehúzni egyik egyetemet sem, és égetem magam a tudatlanságommal. Mindenki tájékozódjon, ahol tud, menjen és nézze meg személyesen(!), legyen kíváncsi, nyitott, és érdeklődő.


Peace!

2016. jan. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
17%
Károli:)
2016. ápr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!