Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Károli jogi karára akarok...

A Károli jogi karára akarok jelentkezni, de azt hallottam, hogy ez ilyen gagyi egyetem, és nem ér annyit a diploma mint mondjuk egy pesti, pécsi, szegedi jogi karon, igaz tényleg ez?

Figyelt kérdés

Most dolgozom, mert érettségi után ki akartam hagyni egy évet hogy kicsit pénzt is keressek, és legyen tőkém az egyetemre, a szüleim rajtam kívül még négy tesómat is nevelik, szóval nem akarom őket ezzel terhelni.


Épp ezért kérdés számomra, hogy melyik jogi karra menjek?

A magyart és a történelmet nagyon jól tudom, nem parázok a felvételitől.


A Károliról eleinte azt hallottam, hogy könnyebb, lazább, mint a többi kar, de most több ismerősömtől is azt hallottam, hogy ne menjek oda, mert ez ilyen "gyártott" egyetem, tehát az is le tud ott diplomázni, aki mondjuk egy ELTE, PTE, SZTE jogi karán nem tudna, mert azok az igazán nívós, nagymúltú, színvonalas intézmények.


Tényleg igaz, hogy nem ér annyit a károlis diploma, és "minden hülyét felvesznek, akit más jogi karra nem"?

(Nem az én véleményem ezutóbbi, haveromat idézem.)


Kérlek, válaszoljatok, örülnék már végzett jogászok válaszának, mert ők biztosan tudják, melyik egyetem diplomásai mennyit érnek a munkaerőpiacn.



2015. jún. 2. 03:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Kérdést kijavítom: "mint mondjuk egy MÁSIK pesti, vagy a szegedi, pécsi jogi karokon".
2015. jún. 2. 03:41
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Általában lehet, hogy igaz az állítás, de éppen jogászképzés vonatkozásában valószínűleg teljesen mindegy.
2015. jún. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Miért mondod, hogy a jogászképzés vonatkozásában mindegy?


Szerintem egyáltalán nem mindegy, ennyi erővel minden egyetem mindegy, mert nagyjából minden szakon ugyanazt tanulják...de például nem mindegy, hogy milyenek a tanárok, nem mindegy, hogy milyen a követelményrendszer.


Szóval erre mit mondasz?

2015. jún. 2. 20:56
 4/14 anonim ***** válasza:

A jog egy olyan speciális tudomány amiben egyedül is el lehet mélyedni, nem igényel team-munkát a tanulmányozása. Régen "mezei jogásznak" hívták, aki otthon készült fel a szigorlatokra.

Értelmes emberekkel pedig bármelyik egyetemen lehet találkozni.

2015. jún. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

És ezt most egy jogász mondta, vagy nem egy jogász mondta?


Mert nem mindegy azért, bár én úgy tudom idősebbektől, hogy épphogy fontos a teammunka egy jogeset értelmezésénél, hiszen több válasz is lehetséges ugyanarra, nem csak a törvény számít, hanem az értelmezése is.

2015. jún. 3. 04:08
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
"Gyártott" egyetem... vicces. Nem jogi szakon vagyok, de az ELTE-n ugyan arra a szakra járó (már lediplomázott azóta) ismerősöm mondta, hogy nálunk színvonalasabb az oktatás és a választási lehetőségek, mint nálunk.
2015. jún. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%
A Károli valóban a legrosszabb, minden máshol végzett jogász csak nevet rajta.
2015. júl. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

6. Ezt nem értem:


"Nem jogi szakon vagyok, de az ELTE-n ugyan arra a szakra járó (már lediplomázott azóta) ismerősöm mondta, hogy nálunk színvonalasabb az oktatás és a választási lehetőségek, mint nálunk."


Ha nem jogi "szakon" vagy, ugyanarra, melyikre?

Nálunk, és nálunk? Kiknél és hol?

2015. júl. 10. 04:27
 9/14 anonim ***** válasza:
13%

A válaszoló nem tud fogalmazni, de azt akarta leírni, hogy szerinte az ELTE minden kar és szak esetében a legjobb.


Ez amúgy általánosan szerintem így nem igaz, de a jogi kar (és nem szak!) az pont igen.

2015. júl. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
Kedves kérdező, valóban igaz, hogy a Károli jogász szak egy vicc. Én szegeden diplomáztam most tavasszal, és tényleg csak nevetni lehet egy olyan egyetemen, ahol köztudottan butácska csajok is kaphatnak doktori címet. Én ezeknél az embereknél sokkal többre tartom magam és a Szegeden megszerzett tudásomat! A másik, hogy hatalmas különbségek vannak az egyetemek között, függ attól is,hogy hol szeretnél majd dolgozni. Például teljesen különbözik a pesti és a szegedi büntetőjogi dogmatika, más szempontok szerint tanítják. Ha például az Alföldön szeretnél majd dolgozni és Pesten végzel, akkor bajok lehetnek több jogágban is.
2015. aug. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!