Mi legyek, ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs,hogy mi legyek nagy koromban,és igaz,hogy még van időm,de jó lenne kitalálni,hogy mi is akarok lenni.

Az a baj,hogy túl sok minden érdekel,de mégis egyik szakma sem az igazi.A matek,fizika,kémia nem a kedvencem,illetve földrajzban a gazdaság témát sem szeretem.Ami érdekel,az a nyelvek,biológia,környezet,emberek,zene.

Gondolkoztam orvoson,azon belül is állatorvoson,de letettem róla,mert nem biztos,hogy 100%-osan az én világom lenne,meg nagyon durván nehéz.Biomérnökin is gondolkodtam,de ahhoz meg ugye kell a fizika.Esetleg valami szociológiai vagy antropológiai szakterület nem lenne rossz,meg a kutatás is tetszik,de amivel igazán szeretnék foglalkozni az olyan munka lenne,ahol emberekkel vagyok körülvéve,és nem egy irodába vagyok bezárva 8 órán keresztül,hanem változatos a munka,és nem mindig ugyanezt kell csinálni.Meg hát ott van az is,hogy jó lenne,ha lenne sok szabadidőm és sokat keresnék :DD

Vajon milyen szakterület,munka lenne nekem való??Nagyon fontos lenne a véleményetek,hátha ti tudtok olyan szakmát,amiről én még nem nagyon hallottam.



2015. nov. 5. 22:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha szociológiában meg antropológiában gondolkozol, akkor valóban foglalkozhatsz emberekkel, s iroda helyett lehetsz terepen. Mondjuk ebből a tekintetből az antropológia lenne a jobb választás. Ők jelentősen hosszabb terepmunkákat végeznek, intenzívebben ott vannak, részt vesznek a megfigyelt, megkérdezett emberek életében. Mivel a terepek változnak, a körülmények is mások, az emberek pláne, ez igazán változatos is lehet. De bizonyára tudod, hogy az ezt művelők sem mindig emberekkel foglalkoznak, papírmunka mindig volt, van és lesz is, tehát az iroda nem kikerülhető dolog. A Miskolci Egyetem antropológiai intézetében van pl. dokumentumfilmes szakirány is, az is terepre épül, csak közben film is születik. A pénz kérdése más dolog: társadalomtudományi munkából nem leszel milliárdos, csak max egy tisztes átlagfizetésre lehet esélyed (kivéve, ha nagyon zsüzsgő, forgó-szerző ember vagy, ott azért vannak példák gyors meggazdagodásra). A szabadidő, illetve a szabadidő-érzet viszont jelentős. Mivel a terepmunkás munkaideje nem úgy és akkor kezdődik és végződik, mint a többi munkavállalóé, ezért szabadabban beosztható.
2015. nov. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!