Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A tanító szak elvégzése után...

A tanító szak elvégzése után tudok menni mesterképzésre?

Figyelt kérdés

És akkor most kifejtem a problémám érthetően is :D

Tehát baromi magas a ponthatár, és nincs emelt német érettségim sem.

Gondoltam, hogy elsőnek megyek így a tanítóira 280 pont, aztán valahogy onnan nem lehet kikeveredni az osztatlan tanári képzésre?

Nem alsósokat tanítani akarok, hanem középiskolában majd.

Azért merült bennem fel ez a kérdés, mert a tanító 4 év, az osztatlan meg 5 éves... 9 év azért nagyon sok idő..

Nem lehet utána menni a mesterképzésre? Vagy elölről kell kezdeni az egészet?

Bocsi ha hülyeséget írtam, de nem értek hozzá.



2015. nov. 13. 19:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Németet és törit akarok majd tanítani.
2015. nov. 13. 19:27
 2/10 anonim ***** válasza:
A kettő képzésnek semmi köze egymáshoz. A mesterképzés jelenlegi formájában hamarosan megszűnik, de oda is csak úgy mehettél, ha előtte már volt alapod a két szakodból.
2015. nov. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

vagyis?

kifejtenéd bővebben? megszűnik? akkor most mit csináljak, tudnál ötletet adni?

2015. nov. 13. 19:56
 4/10 anonim ***** válasza:
Természetesen jelenlegi formájában megszűnik. Szerinted miért vezették be az osztatlan tanárképzést? Persze biztosan lesz más megoldás, hogy nem tanári végzettséggel tanári végzettséget szerezzen az ember, ahogyan az régóta volt, de majd később derül ki, milyen formában. Lehet továbbképzésben gondolkodni, hiszen a tanító így is 6. évfolyamig taníthatja azt a tárgyat, amelyre specializálódott, de kétszakos középiskolai tanár közvetlenül sosem leszel. Ahhoz el kell végezni a képzést. Ha magasak a ponthatárok, érettségizz újra valamiből.
2015. nov. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Kedves kérdező! Aktuális még a kérdésed?
2022. nov. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Nekem aktuális lenne jelenleg. Tanító szakra jelentkeztem én is.

Mai törvény szerint sem lehet a szak elvégzése után mesterképzésre menni, hogy közép iskolás tanár lehessek?

2023. márc. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

A kaposvári képzésen van műveltségterület, ilyenek az angol, német, tesi, töri,természetismeret. (Attól függ, hogy mi indul, hogy mire jelentkeznek minimum 5-en.) Ez bele van építve a négy éves képzésbe és egyet lehet választani. Ha még egyet szeretnél, akkor +1 év alatt elvégezhetsz még egy műveltségterületet a 4.év után. A műveltségterülettel mehetsz ugyanolyan mesterképzésre, amivel 2 év alatt középsikolában is taníthatsz. Amúgy a műveltségterülettel hatodik osztályig taníthatsz. Tehát így hat év alatt szerzel meg egy ,, osztatlan" képzést. Ez pl. nálunk van így, de érdemes megkérdezni a többi tanítóképző egyetemet is.



Sok sikert a továbbtanulásban:

egy végzős, tanító szakos hallgató :)

2023. márc. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Köszi szépen!
2023. márc. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha jól èrtem amit írtál, èn term. ismeret műv.teret választok azzal, milyen tanári szakra tudok jelentkezni, ami megvan 2 èv alatt?

Pl.:biosz?

nov. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hali,

Nekem is kellene itt egy kis segítség, tanító szakon vagyok matek a műv.teruletem. Ha végzek akkor tudok menni rövidített matek tanár kèpzèsre?

ápr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!