Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tanulmányi átlaggal...

Milyen tanulmányi átlaggal lehet bejutni Anglisztikára az ELTE-re?

Figyelt kérdés

Mondják, hogy "Ha jó az érettségid, és jók a jegyeid, biztos bekerülsz"... De mégis...

Angolból ötös vagyok, illetve emelt angol érettségit rakok az évben (és remélem meglesz a 60 %, és akokr nyelvizsga is megvan). Bekerülhetek így, ha a sulis átlagom 3-as?


Illetve bekerülhetek -e még, ha nem sikerül emelt érettségire mennem, csak középre?



2015. nov. 14. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon kevés lesz, mondhatni harmatgyenge. Nézd meg, milyen magas ponthatárok szoktak lenni..
2015. nov. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Túlnyomórészt az érettségi eredményeidtől függ, hogy hová vesznek fel, a középsulis tanulmányi átlag nem igazán számít.

Anglisztikához kötelező az emelt szintű angol érettségi, és mivel ezért mindenképp megkapod a +50 pontot (már ha legalább 40%-ot elérsz, de hát alatta esélyed sincs), az angol nyelvvizsgáért már nem kapsz pluszpontot.

Anglisztikához egyébként a kötelező emelt szintű érettségin túl vagy a magyar, vagy a töri, vagy valamelyik más idegennyelvből tett érettségi számít.

Az idei felvételi során 421 volt az államilag támogatott szak ponthatára. Ezt úgy lehet legkönnyebben elmagyarázni, hogy például írsz egy 90%-os emelt szintű angol érettségit valamint egy 95%-os középszintű magyar/töri/más idegen nyelvű érettségit, akkor van 2*(90+95)+50=420 pontod. Persze ezzel feltételeztem, hogy nincs az angolon kívül más idegen nyelvből nyelvvizsgád, vagy hogy a második érettségi tárgyadből nem tettél emelt szintű érettségit.

2015. nov. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hármassal nem. Bocsi.
2015. nov. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És más fősulira Anglisztikához?


A választott tantárgyam a német, és közép azt szinten teszem.

2015. nov. 14. 20:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha gimiben hármas vagy, egyetemről kibuksz.
2015. nov. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem gimiben 4 év alatt csak ötösöm volt angolból, egyetlen négyesem se, most pedig anglisztikán örülök, ha mindenből meg lesz a félévi kettes.
2015. nov. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Most kezdjem el magyarázni, hogy a gimi és az egyetem teljesen más.. :(
2016. szept. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!