Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás kevésbbé jó...

Továbbtanulás kevésbbé jó jegyekkel?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, most szeptemberben kezdtem a 11. osztályt, és sajnos nem alakulnak túl fényesen az eredményeim a belefektett idő és energia ellenére sem. Előző 2 évben sokkal inkább nem foglalkoztam az iskolával, és jobb jegyeim voltak. Azt mondják néhányan hogy nagyon rágörcsölök és ezért szúrom el a dolgozatokat, feleléseket. Hogy miből hogy állok: történelem: 2, magyar:3 (ezt úgy érzem viszonylag könnyen fel fogom tudni tornázni 4-esre), fizika:3, a többi tantárgy pedig 4-5. Nagy problémám a történelemmel van, úgy érzem sokszor hogy képtelen vagyok megtanulni, hiszen abszolút nem érdekel és nem tartom érdekesnek. Végül az lenne a kérdésem (hiszen erre megy ki az egész), hogy felvehetnek-e jobb egyetemre vagy főiskolára, illetve lehet-e legalább 350 pontom felvételikor, ha véletlen szerepelne a "számító" tantárgyak közt 2-es vagy 3-as? És él-e még az a rendszer, hogy ha úgy jobb a diáknak, akkor csak az érettségi eredményét veszik figyelembe és duplázzák? Élnézést a hosszú szövegért, minden választ nagyon szépen köszönök!
2015. nov. 15. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Él a duplázás lehetősége. Ennek köszönhetően nem kell mindennek jónak lennie, csak annak a kettőnek, ami számít. 450 pontom van és kettes töri tudásom. Mindig is rühelltem. Biosz -angollal tanulok tovább. Koncentrálj a fontos dolgokra, ami a céljaidhoz kellenek, a többi meg görbüljön!
2015. nov. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Amiket szeretek/nincs velük problémám az a matek, sima informatika, és idegen nyelv. Tehát ezekkel szeretnék kezdeni valamit.
2015. nov. 15. 17:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Milyen érdekes, mennyi mások vagyunk, mi emberek. Én a törit és a magyart könnyen megtanulom és szeretem is, de a matekkaé ugyanúgy vagyok,mint te a törivel. Egyszerűen nincs hozzá érzékem és akkor os elidegeskedem a dolgozatot, ha értem és órán meg tudom oldani. Igaz 9-10-ben ötösv voltam, de most a kettesnek is örülnék sz érettségin és a tizenkettedik évvégén
2017. márc. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!