Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a vélemény a Pannon Kincstá...

Mi a vélemény a Pannon Kincstár Tanodáról?

Figyelt kérdés
Tudom ,hogy már többen is foglalkoztak ezzel az iskolával, de most én nagyon kíváncsi lennék a véleményekre. Mit ér a végzettség, mait ad? Akik ott végeztek, hol dolgoznak? Egészségügyi képzéseikre lennék kíváncsi és azok véleménynére, akik ott tanultak.

2015. nov. 16. 15:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%

Melyik?

Fogászati asszisztens?

2016. máj. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Nem jó az a suli
2016. máj. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Vám-jövedék-és termékdíj szakra senki ne jelentkezzen ebbe az iskolába, mert csak 1 évig tart, de legalább 2 év szükséges ahhoz, hogy rendesen le lehessen vizsgázni belőle (a legtöbb helyen 2 éves a képzés), ne pedig egy összecsapott, gyorstalpaló kapkodás legyen az egész mint nekünk is. A mi csoportunk kevesebb mint fele vizsgázott le, a többi meg bottal ütheti a befizetett vizsgadíját, ha meg újból próbálkozni akar, akkor megint ki kell perkálnia legalább a vizsgadíj felét + a sikertelen írásbeli etapok árát.
2016. jún. 14. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Most látom eü. képzés volt a téma (átsiklottam az apróbetűs rész felett), de a tapasztalatom nekem is nagyon negatív az iskolával kapcsolatban. Igaz nem értem hogy miért mindenki az eü. képzésekre kíváncsi, más nem került még szóba sehol.
2016. jún. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
77%

Sziasztok!

Nagyon rossz véleménnyel vagyok a Pannon kincstár Tanodáról, először is a beiratkozás kor tett ígéretekből semmit nem teljesítettek. Kezdeném az oktatással, ami nagyon nevetséges volt, az oktatás úgy zajlott, hogy a Tanár elhadarta az anyagot a diáról, aztán kezdjél vele amit akarsz, mert magyarázatra már soha nem volt ideje.

A gyakorlati helyet természetesen nem biztosítottak semmiből, úgy kellett bekuncsorognom magam egy fogorvoshoz aki már sajnálatból vett fel és biztosított afelől, hogy ezzel a papírral amit itt megszerzek sehol nem fognak alkalmazni.Tehát, mint említettem az oktatás 00, a vizsgán a követelmény pedig főiskolai szintű.

Egy 14 fős csoportból 7 én buknak aztán jöhet a pótvizsga ami közel 50.000 forint, nem mellesleg az oktatók flegmák türelmetlenek és ha buktatni akarnak tök mindegy mit mond a vizsgázó.

Hát ezek alapján döntse el mindenki, hogy akar e ide jelentkezni.

2016. júl. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Sajnos egyetértek teljesen az utolsó hozzászólóval. Annyit bánok csak, hogy majdnem befejeződött a 2 éves képzés, mire erőt vettem magamon és kiiratkoztam... Ugyanis az oktatás hullámzó színvonalú, a követelmény is az - mert néhol túl sokat kérnek, másutt meg keveset. Az egyik ápolónő-oktató azt hiszi magáról ,hogy a tanár az egy arrogáns, kiabálós, beképzelt személy kell, hogy legyen - köze nincs a tanításhoz... Szóval, egy az egyben egy gyenge közepes sincs az egész suli, ami jó benne, hogy azt az illúziót adja, mintha nagyon profi lenne, közben pedig pénzkidobás. Az egyetlen előnye a diákigazolvány és néhány jó fej tanár -akik persze nem tanárok egyik sem, csak előadók - némelyik csoporttárssal is sikerült valami emberi pozitívumot kihozni -de aki profi gyakorlatot adó iskolát akar, ne ide menjen. Én első kézből mondom, most léptem ki.
2016. nov. 29. 13:49
 7/14 Bilau Kinga válasza:
15%

A Pannon Kincstár képzések elvégzését követően a tanulók elégedettségi kérdőívet töltenek ki, amelyből az derül ki, hogy nagyon elégedettek a képzésekkel és a szervezéssel is. Amennyiben bármi probléma adódik, bátran fordulhatnak saját tanulmányi referensükhöz, aki mindig készséggel segít megoldást találni.

A vám-, jövedéki és termékdíj ügyintéző képzés valóban nagyon nehéz, a tanulók három szakmát sajátítanak el ennyi idő alatt. Sokan szeretnék gyorsan elvégezni, cserébe egyszerre több energiát tesznek bele. Mi ezt az igényt tartottuk szem előtt, amikor kialakítottuk a rövid ütemezést. Ennek ellenére volt olyan csoportunk, ahol a vizsgán egyetlen bukás sem volt. Ez azt mutatja, hogy aki tanul, sikerrel el tudja végezni a képzést.

A fogászati asszisztens képzések esetén, mint minden képzésünknél, oktatóink minőségbiztosítási rendszeren mennek keresztül, amelynek célja, hogy a tanulók elégedettek legyenek, és jó kapcsolatot tudjanak kialakítani velük. Ennek ellenére előfordulhat probléma, amit a tanulók visszajelzései alapján igyekszünk minél gyorsabban orvosolni. A problémát a tanuló saját tanulmányi referensének jelezheti, aki készséggel segít. A gyakorlati hellyel kapcsolatban, tanulóinknak szoktuk javasolni, hogy igyekezzenek a közelükben található helyet keresni, nem tesszük kötelezővé, hogy a mi partnereinket válasszák. Amennyiben nem találnak helyet, természetesen segítünk ebben is. A vizsgákon a vizsgabizottsági tagok rendszeresen ajánlanak állást a nálunk végzett tanulóknak, szinte kapkodnak utánuk. Természetesen erre a szakmára is igaz: ahhoz, hogy valaki jó szakemberré váljon, elhivatottság szükséges, tehát az a tanuló tud majd gyorsan és könnyen elhelyezkedni, akiben megvan a megfelelő motiváció, amit az oktatással igyekszünk fejleszteni.

Az ápoló képzésekkel kapcsolatban az egyik legfontosabb célunk, hogy a segítő szakmák legjobb szakembereit képezzük. Az oktatók szakmájuk neves, megbecsült képviselői, nagy tanítási gyakorlattal rendelkeznek. A képzések elvégzését követően a nálunk végzett tanulókról csupa pozitív visszajelzést adnak a munkáltatók.

2017. jan. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"A vám-, jövedéki és termékdíj ügyintéző képzés valóban nagyon nehéz, a tanulók három szakmát sajátítanak el ennyi idő alatt. Sokan szeretnék gyorsan elvégezni, cserébe egyszerre több energiát tesznek bele. Mi ezt az igényt tartottuk szem előtt, amikor kialakítottuk a rövid ütemezést. Ennek ellenére volt olyan csoportunk, ahol a vizsgán egyetlen bukás sem volt. Ez azt mutatja, hogy aki tanul, sikerrel el tudja végezni a képzést."


Nahát akkor azt kívánom magának, hogy ugyanúgy vért izzadva, kétségbeesetten próbáljon meg annyit biflázni, amennyit nekünk kellett és viselje el mások rosszallását, ha nem sikerül! Engem konkrétan lehülyéztek mert nem tudtam 2 év anyagát 1 év alatt megtanulni. Mit egy év? Fél év! Én például minden modulzárón jól teljesítettem, mégis buktam a záróvizsgán olyanokkal együtt akik még nálam is okosabbak voltak és előzőleg is konyítottak valamit a tantárgyakhoz. Ellenben olyanok, akik alig jártak be, a modulzárókon épp csak átcsusszantak, meg be voltak rendesen tojva az írásbeli záróvizsga előtt kézhez kapva a feladatlapot, ők érdekes módon átmentek még abból a tantárgyból is, amiről lövésük nem volt a többséggel együtt, lásd termékdíj. Számomra gyanús, hogy nekik hogy sikerülhetett, ha csak nem tudtak jól puskázni. Képzelem ők mennyire jól elsajátították ezeket a szakmákat. Egyedül a vámjogi ismeretek értek valamit, de a vámtarifa oktatása nagyon vérszegény lett a szűkös időkeret miatt. Véleményem szerint a vizsgatantárgyakat nem fél évvel vizsga előtt kéne elkezdeni oktatni 162 tételhez. A dilettáns oktatásszervezők meg betettek egy csomó tantárgyat is, amik csak az időt vették el de végül nem lett belőlük számonkérés. Mindannyian szégyelljék magukat! És még lenne bőr a képükön pótvizsgadíjat kérniük. Kívánom hogy annyi legyen a havi fizetésük is!

2017. jan. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Tehát kedves Kinga!

Röviden összefoglalva: mutassa meg hogyan kell hatékonyan tanulni ilyen irdatlan nagy vizsgaanyag esetén ennyire szűk időkerettel (április-október, de a nyári hónapokat ne számítsuk bele, mivel az mindenhol pihenőidőszaknak számít, és a másik csoportnak is 4-5 hónapja lehetett rá!) Elárulom, hogy egy másik, 2 éves OKJ-szak esetén 2 év alatt 90 tételt kellett megtanulni, itt meg közel 2-szer ennyit! Ne akarja már bemesélni, hogy ami a PKT-ban volt, az reális elvárás! A befizetett tandíj és vizsgadíj meg messze nem volt arányban az oktatás színvonalával, és oktatók, előadók is igen sokat kritizálták az említett szak tanmenetét, kritikusan alacsony óraszámait és igen rossz véleménnyel voltak az iskoláról. Akkor ők is tévedtek? Aligha. Kétlem, hogy maga ilyen színvonalú tanfolyamon szerezte volna meg a végzettségét, amivel most a PKT-ben bánik felelőtlenül többedmagával jóhiszemű tanulók pénzével, akik azt már sosem látják viszont. Maguk semmiről nem tehetnek, csak mossák kezeiket, de a sors ilyen-olyan formában majd csak magukon is behajtja a tanulópénzt...

2017. jan. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Lehuznak csak!!! Ne jelentkezz oda elmeléti oktatàs egy nagy nulla gyakorlati helyet inàbb nem is emlitem...
2017. márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!