Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földrajzzal milyen szakon...

Földrajzzal milyen szakon lehet továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Mi lehetsz vele ha "nagy leszel"? A tanári pályán kívül kérdezem.

2015. nov. 17. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
geoinformatikus,azon kívül nem tudom
2015. nov. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 San Bernardo ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy a tágan vett földrajznak melyik ága, oldala érdekel.

Ha a társadalmi oldal, népek, stb., akkor jól jön akár a közgázon, politikatudományban, nemzetközi kapcsolatokban is.

Ha inkább a természettudományi, geológiai része, akkor lehet régészet, csillagászat, közlekedéssel vagy bányászattal kapcsolatos mérnöki tudományok.

Én a katonatiszti pályát sem zárnám ki, sok helyen jó a földrajz, ha érzel rá hajlamot és elég egészséges vagy (nagy a túljelentkezés).

2015. nov. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én emeltezek földrajzból a tanévben, természetvédelmi mérnökire jelentkezek és földrajzra, aztán majd kiderül hogy hová vesznek fel.


Ezen kívül mèg sok szak van ahol hasznát veszed, földrajz szakról lehet geográgfus, geoinformatikus, település fejlesztő,tanulhatsz környzetföldrajzi és turizmus szakirányom is ezeknek nem tudom mi a végzetségük neve.

Földtudományi szakról lehetsz: geológus, csillagász, meterológus, olaj és bányamérnök ami nagyom ajánlott külföldön is nagyon keresett Miskolcon és Sopronban képzik őket nagyon jól keresnek.

De ahol még hasznát veheted: a különböző agrár képzések, környezetvédelmi mérnöki, mezőgazdasági mérnök, földmérő és földrendező mérnöki, vadgazda, erdőmérnöki, stb

A felvi honlapján mindent megtalálsz szakleírásokkal:

Én emeltezek földrajzból a tanévben, természetvédelmi mérnökire jelentkezek és földrajzra, aztán majd kiderül hogy hová vesznek fel.


Ezen kívül mèg sok szak van ahol hasznát veszed, földrajz szakról lehet geográgfus, geoinformatikus, település fejlesztő,tanulhatsz környzetföldrajzi és turizmus szakirányom is ezeknek nem tudom mi a végzetségük neve.

Földtudományi szakról lehetsz: geológus, csillagász, meterológus, olaj és bányamérnök ami nagyom ajánlott külföldön is nagyon keresett Miskolcon és Sopronban képzik őket nagyon jól keresnek.

De ahol még hasznát veheted: a különböző agrár képzések, környezetvédelmi mérnöki , agrár mérnök, stb

A felvi honlapján mindent megtalálsz szakleírásokkal:


[link]

2015. nov. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2015. nov. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. nov. 21. 18:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy sikerült kétszer ugyanazt leírni :D
2015. nov. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!