Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségeim lennének...

Milyen lehetőségeim lennének akkor, ha a földrajzzal mennék továbbtanulni? Igazából gőzöm nincs mit kezdjek magammal, csak azt tudom, hogy imádom a földrajzot és be akarom járni az egész Világot! Egyszerűen mindenre kíváncsi vagyok!

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Meteorológus, geográfus stb
2010. jan. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
geofizikus, geológus, környezetkutató, meteorológus, geoinformatikai-regionális elemző, környezetföldrajzos, terület- és településfejlesztő, csillagász, földrajztanár....
2010. jan. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

szia! föci szakos vagyok egyetemen. igazából majdnem sehol sem tudsz elhelyezkedni. tanár szerettem volna lenni, de nem érdemes, mert kevés az óraszámuk, és általában úgy halnak ki, bekerülni halál, ha csak nincs protekciód. ha csak az utazások miatt akarsz föcire menni, hát felejtsd el, a kötelező terepgyakorlatokon kívül nem sok helyre mennek, meg rohadt drága is. gazdag családok gyermekei előnyben bár akkor meg már nem kell föcire jönnöd.

a fent felsoroltak jók, csak nem érnek semmit :D

a döntés a kezedben. szar kimondani, de megbántam, hogy erre a szakra jelentkeztem, jobb lett volna csak hobbynak a föci. meg az évek alatt a sok bunkó tanár meg halom vizsga úgyis megutáltatja veled. legalábbis nekem sikerült.


sok sikert :D

2010. jan. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Turizmusra is szakosodhatsz, és lehetsz önkormányzatoknál településfejlesztő meg ilyesmi.. Ez mind jól hangzik, de az a baj, hogy olyanok ülnek ott, akiknek nincs végzettségük, de valami oknál fogva befolyásosak ott. És bekerülni lehetetlen, nem adja a helyét.

Turizmushoz gondolom több nyelvvizsga is kell, nehéz elhelyezkedni.

2010. jan. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát elég kiábrándító a helyzetem. Talán akkor az irodalommal kellene foglalkoznom, meg a történelemmel (Azokat is nagyon szeretem!).
2010. jan. 16. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!