Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme a romanisztika...

Van értelme a romanisztika szaknak?

Figyelt kérdés
Közgazdász diplomám van logisztika szakirányon, egy másoddiplomát is csinálnék mellé, mert egyelőre kb. úgy látom, csak kávéfőző titkárnőnek kellek mindenhova. Felsőfokú nyelvvizsgám van németből (bár Ausztriában dolgozom, mégis eléggé megkopott a tudásom, nevezzük a gyakorlatban középfoknak), angolul és spanyolul társalgási szinten beszélek (spanyolul egy kicsit talán jobban). Mivel mindig nagyon vonzott a spanyol nyelv, úgy gondoltam, romanisztika szakot végeznék egy osztrák egyetemen (jelenleg is kinn élek), de mivel ott két nyelvet lehet tanulni, az olasz lenne a második nyelv a fő nyelv (spanyol) mellett. Szerintetek ennek van értelme, később lehet esélyem jobb pozíciókra? A végén ezekkel rendelkeznék: német felsőfok (az osztrák egyetemen biztos javulna), spanyol felsőfok, olasz alap/középfok, angol alap/középfok.
2015. nov. 19. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Teged eltartanak hogy ilyen jol megy? 0 eves korodig csak tanul akarsz mert budos a melo
2015. nov. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy dolgozom Ausztriában. Sőt, a gazdasági szak mellett is dolgoztam. Miért tartanának el?!
2015. nov. 19. 13:04
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
ne haragudj, de minek ennyi nyelv? önmagában nyelvtudással / kultúrával nem lehet elhelyezkedni.
2015. nov. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szakmai tapasztalatot esélyem sincs szerezni, mert perpill mindenhova kis ügyintézőnek kellenék, amit egy érettségivel is bőven el lehet látni... sőt 8 osztállyal is. Komolyabb feladatokat már sehol sem kapok.
2015. nov. 19. 16:25
 5/6 anonim ***** válasza:
és szerinted a romanisztika ezen mit változtatna?
2015. nov. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Abból a szempontból, hogy így a német nyelvtudásod egy nagyon komoly szintre kerül, már megéri. Én is szeretem a nyelveket, de sajnos egy szint felett már nem számít, hogy mennyit beszélsz. Én a helyedben a közgazdász diplomához közel álló szakot kezdenék el osztrák egyetemen, így szakmailag is feljebb kerülnél, illetve a német nyelvtudásoddal már itthon is érvényesülhetnél. Egyébként sok sikert! : )
2016. jan. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!