Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Beiratkoztam szeptemberben...

Beiratkoztam szeptemberben egy szakra, de egyre inkább úgy érzem, nem illik hozzám, szívesebben tanulnék mást. Nem tudom hogy merjek-e váltani, elveszettnek érzem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Földrajzra járok, most itt a vizsgaidőszak, és úgy érzem nem is illik hozzám. Sokkal szívesebben foglalkoznék informatikával, matekot is szeretem. Viszont az a bajom, hogy a gimnáziumban nem tanultam emelt szinten matekot (pedig lett volna hozzá érzékem) sem informatikát. Kezdek rájönni, hogy ezek sokkal jobban lekötnének, mivel szeretek logikusan gondolkodni, problémákat megoldani. Ezek közül egyiket sem használom jelenleg, mivel nálunk az oktatás nnyi, hogy leadják az anyagot, tanuld meg majd vizsgán visszakérik. A tárgyak nagy része magolós. Nem tudom, hogy merjek-e belevágni másba, félek, hogy egy gazdinfóról, mérnökinfóról kibuknék, mert nem vagyok magasan képzett matekból. Úgy érzem magam mint aki két szék közt a padlóra esett. Teljesen elveszettnek, haszontalannak érzem magam. 20 éves koromra már tudnom kéne mivel szeretnék foglalkozni, de nem vagyok biztos semmiben. Félek ha valami újba belevágok, kudarcba fullad az is.

2015. dec. 5. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:

gazdinfót egy ismerősöm nem ajánlja azoknak,akik szeretnének társasági életet is:D .

de ez csak egy vélemény.

2015. dec. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ülj le, gondold át alaposan, hogy mit akarsz, aztán, ha döntöttél, ne félj maradni, vagy továbblépni.

Lehet, hogy csak az a bajod, hogy ez már nem általános iskola, eddig jó volt, izgalmas volt, tele újdonsággal, most kezded érezni, hogy emellett nehéz is. De lehet, hogy tényleg nem neked való. Ha tudod, hogy nem ezt akarod, ne folytasd. Tapasztalatból mondom, hogy ha otthagyod is, szarul fogod érezni magad, mert elcseszted egy fontos döntést, elcsesztél egy évez, de az nem jelenti azt, hogy rossz döntés volt otthagyni. Akárhogy is döntesz, sok sikert!

2015. dec. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!