Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit ILLIK tudnia egy lassan 3...

Mit ILLIK tudnia egy lassan 3 éves, szeptemberben ovit kezdő kisfiúnak?

Figyelt kérdés
2012. máj. 15. 01:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták az oviban hogy a legfontosabb,hogy szobatiszta legyen.Lehetőleg önállóan tudjon enni,próbálkozzon már az önálló öltözködéssel-vetkőzéssel,és beszéljen annyira érthetően hogy meg tudja magát értetni.
2012. máj. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Ahogy az előttem válaszoló írta, szobatisztaság, egyen igyon egyedül, öltözködjön egyedül. Elalvás délben egyedül. Az asztalnál szépen üljön, ne álljon fel evés közben, ne menjen el az asztaltól.

De otthon sokat rajzoljatok, fessetek, gyurmázzatok! Ezt már a bölcsiben is csinálják! Kézen fogva párban közlekedjen.

Nálunk Oviban nincs cumi.

2012. máj. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
az ovija is válogatja.egy ismerősöm ovijába a szobatisztaság,érthető beszéd,ful öltözés vetkőzés egyedül,evés pisi,egyedül.nálunk a szobatisztaságot kérték csak,az sem tragédia ha eddig nem ült meg egy percig sem,ott hozzá fogják szoktatni,a vetkőzést,öltözést se várták el,de hajlandósága legalább legyen rá.ha kell kiviszik pisilni,ha kell öltöztetik,ha kell etetik is.az én fiam pl nem ült meg végig a kajánál,megette amit ő akart és ment volna játszani,hagyták had menjen,másnap már 5 percel tovább ült,2 nap múlva már megvárta szépen amig mindenki befejezi,és ugyanez igaz a foglalkozásokra is,ha mivel vegyes csoport,nem biztos,hogy ugyanaz köt le egy 3 évest,mint egy 5 évest,hagyták elmenni akkor is ha csak 10 percig volt ott akkor 10 percig,aztán szépen lassan már azokon is részt vett teljesen.
2012. máj. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nálunk is csak a szobatisztaság volt a fontos és hogy szoktassák a szülők a víziváshoz (már akinek a csemetéje nem azt iszik)
2012. máj. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Amíg új neki a hely, izgalmas a szitu, simán előfordulhat, hogy feláll az asztaltól. A szabályokat megtalulni, megszokni időbe telik.

Honnan tudna például kettes sorban menni, ha nem volt bölcsis??

2012. máj. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :-)
2012. máj. 15. 11:31
 7/13 anonim ***** válasza:
Minden amit már leírtak, plusz nálunk még kihangsúlyozták, hogy beszéljük meg mi is otthon a gyerekkel, hogy szóljon ha kimegy a csoportból pisilni, vagy ha kimegy valamiért az öltözőbe, tehát szó nélkül ne hagyja el a csoportszobát.
2012. máj. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hú! Az én fiam szeptemberben lesz ovis. A szobatisztaság még ok, eszi-iszik egyedül, de ő nem bír megülni a fenekén! Egyedül öltözés, vetkőzés??? Hát attól még messze van. Ráadásul selypít, nem mindig értik mások, amit mond.
2012. máj. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát az enyém sem tud megülni nyugodtan. Ritka, ha az ebédet végig üli. Igazából szerintem ez nagy probléma,mert nálunk vegyes csoportok vannak, és szerintem ha a többi gyerek-nagyok- nem fognak elmászkálni, akkor előbb-utóbb ő sem. Én inkább attól félek hogy nagyon eleven, sokszor én is nehezen bírok vele itthon (mondjuk van egy 10 hónapos tesója is). Pont ma borultam ki nagyon, sírtam is. Úgy döntöttünk, hogy jövő héttől rendeljük az ebédet addig, amíg ő ovis nem lesz. Muszáj Vele többet foglalkoznom, remélem le fog nyugodni picit.
2012. máj. 16. 17:22
 10/13 anonim ***** válasza:

Amikor a bölcsis szülőin megkérdeztem az anyukákat, ugyan mondják már meg hogyan tudnám gyermekemet megtanítani arra hogyan vegye le és fel a trikót, pólót - mindenki bambán nézett rám. Viszont a gondozónő azt mondta, ne aggódjak ezt majd 4-5 évesen fogják tudni megcsinálni. Viszont a többi ruha le illetve felvétele aránylag jól megy.

Egyébkét csatlakozok az előttem szólókhoz.

2012. máj. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!