Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szakra szeretnék...

Pszichológia szakra szeretnék menni. (érettségire készülök) én csak attól tartok, hogy nem bírnám az egyetemet, hogyan készüljek fel rá?

Figyelt kérdés
úgy értem ,hogy nem bírnám, hogy én alapból az a lassan tanulós fajta vagyok.... de ha valamit megtanulok akkor nagyon jól, és sokáig megmarad. Viszont nem elég egyszer vagy kétszer elolvasni... és általában tovább tanulok, mint sokan mások...
2015. dec. 6. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Elmehetsz akár szakemberhez is, segítséget kérni abban, hogy feltérképezzétek, van-e valamilyen tanulási nehézséged, vagy csak nem találtad meg a neked megfelelő tanulási stratégiát.

Habár nem könnyű a szak, és van bőven tanulnivaló, ha beosztod az idődet és nem a vizsgaidőszak elején kezdesz el tanulni, simán teljesíthető. Annyi, hogy egész félévben, folyamatosan készülnöd kell, amihez önuralom és szorgalom kell, nem kis mennyiségben. Na meg motiváció :) De ha ez megvan, akkor rendben leszel. A probléma akkor lenne, ha nem szeretnél tanulni, ugyanis ez a szakma pont arról szól, hogy egész életedben tanulnod kell.

2015. dec. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Motivációm van bőven! Mert nagyon szeretném ezt a szakot!!!!!!

például az gondom , hogy lassan olvasok... vagyis másokhoz képest lassan. Meg az a gondom ,hogy nehezen tudok elvonatkoztatni és ha körülöttem 5 féle zene szól és még beszélnek is, akkor nem igen tudok odafigyelni..... Az a fajta vagyok, aki ha valamit megtanul akkor azt alaposan... Mikor suliban épp dolgozatot írtam, én mindig jó alaposan elolvastam a kérdéseket is, volt ,hogy többször elolvastam.. de amit megcsináltam az jó volt, viszont lassú vagyok... ez a bajom. a lassúság... és nem attól tartok ,hogy szorgalmam, motivációm nem lesz, hanem attól, hogy túl lassú vagyok és nem bírom követni a tempót!

2015. dec. 6. 14:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát akkor nem sikerült megértened, amit írtam :) A lassúság önmagában nem fog annyira hátráltatni, hogy emiatt ne tudd elvégezni a szakot, ezt akartam kifejezni azzal, hogy leírtam, ha a többi "összetevő" nem hiányzik, akkor nem lesz gondod. Te is írod, hogy a motiváció és a szorgalom rendben van, hát akkor ne aggódj.

Oké, hogy lassú vagy, de ez nem a világ vége, nem egy betegség. Nálunk a szakon jelenleg tanul egy VAK LÁNY. Na, ő hátrányban van! És mégsem fél, veszi az akadályokat és simán tanul, készül. Pedig képzelheted, hogy neked tuti sokkal hamarabb sikerül elsajátítani az anyagot, mint neki vakon.

"nehezen tudok elvonatkoztatni és ha körülöttem 5 féle zene szól és még beszélnek is, akkor nem igen tudok odafigyelni." - Nem tudom, milyen környezetben nőttél fel és milyen iskolába jársz, de ebből a szempontból az emberek nagyon nagy része olyan, mint te. Elég kevesen tudnak koncentrálni úgy, hogy közben körülöttük hangzavar van.


Nekem úgy tűnik, megijedtél a szaktól, és próbálod keresni a kifogásokat.

2015. dec. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nem a szaktól ijedtem meg.... Hanem csak attól, hogy nekem nem fog menni.... De ha a lassúság tényleg nem gond, akkor rendben van...
2015. dec. 6. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!