Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik informatikát válaszam...

Melyik informatikát válaszam az egyetemen?

Figyelt kérdés
Most 9-edikben tanulok infot de éretségi után tovább szeretnék az informatikában tanulni. Szerintetek milyen infora menjek? Melyikkel lehet a legjobban elhelyezkedni és melyikkel lehet legtöbbet keresni majd? És azon a tanfolyamon mit tanulnák ugyértem, hogy milyen programban programoznánk vagy mit csinálnánk? Mire vége a középiskolának el szeretném dönteni.

2015. dec. 9. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Most egyetemre mennél, vagy tanfolyamra?

Neked kell tudnod, mi érdekelne az informatikán belül. 9.-ben ez még kora, ráérsz gondolkodni rajta.

2015. dec. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyetem. Tudom egy pár dolgot nem fogalmaztam meg jól.
2015. dec. 9. 18:58
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából csak kíváncsi vagyok meg megnézném hogy milyen az amit ajánlotok.
2015. dec. 9. 18:59
 4/9 anonim ***** válasza:
De én nem ajánlok semmit. Jönnek majd esetleg okosok, akik ráböknek egyre, hogy az jó, de szerintem létjogosultsága van mindegyik képzésnek. Más embert kíván egy gazdaságinformatikus, mérnök informatikus stb. szak.
2015. dec. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mérnök informatikus vagy programtervező informatikus.

A többi felejtős, a gazdinfó még határeset.


Amúgy azt remélem tudod, hogy infóhoz matekból kell nagyon pengének lenni (mérnökinfósnak fizikából is), nem pedig abból amit középiskolában tanítanak informatika név alatt.

2015. dec. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Engem leginkább a kodolás érdekel. Meg azért nagykoromban majd bármilyen programot meg akarnák tudni csinálni. Matekkal nincs gond 4-es átlag fizika rosszabb de az is meg lesz év végére 4-es cskak most az ilyen mozgásokban 1-2 kicsit bonyolult.
2015. dec. 9. 20:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Tornázd fel ötösre, középiskolában pedig menjél fakultációra majd matekból.

Régen amúgy programtervező matematikusnak hívták a proginfóst, beszédes :)

2015. dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lényegében mindegy melyiket választod. Programozni egyik sem tud, ha csak az egyetemi kurzusokat csinálja. Mindenki otthon tanul meg programozni szabadidejében.


Ha nekem kellene újból választani, szerintem a mérnökinfót választanám.

2015. dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én ELTE-n vagyok proginfón.

Bekerülni egyáltalán nem nehéz a szakra, de ahhoz hogy el is végezd komoly matek tudás kell. A programozást teljesen 0-ról kezdtük, matekból nem árt ha amikor idejössz már gond nélkül megy egy emelt érettségi.

C++-ban tanulunk főként, később lehet Java (szakirány függő), vagy Ada.

Amit még megjegyeznék, programozni rendesen itt sem tanulsz meg, inkább szemléletet ad. Programozni úgy tanulsz meg ha otthon csinálod a házikat, szenvedsz vele, segítséget kérsz haveroktól, és előbb-utóbb már majd azt veszed észre, hogy te segítesz a haverjaidnak :)

Remélem tudtam segíteni, ha bármi egyéb kérdésed van, kérdezz bátran :)

2015. dec. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!