Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizika-biosz érettségi állator...

Fizika-biosz érettségi állatorvosi egyetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Több kérdést is tettem fel már ezzel kapcsolatban, sokat gondolkodok a következő másfél évemmel kapcsolatban. Biosz-kémia szakon vagyok 2 és fél éve, állatorvosi egyetem a cél. A biosszal rendben vagyok, viszont a kémia mindig is hatalmas ellenfél volt, hogy úgy mondjam, nem kaptunk jó tanárt, de természetesen az én hibám is, nem foglakoztam vele eleget, nagyon rossz, de már nem lehet visszafordítani. Faktos vagyok, de egyszerűen minden de minden kínai, alig tudok valamit (közel állok a nullához). Már ott tartok, hogy ránézni is utálok, annyira nem szeretem se az órákat, se a tantárgyat. Viszont nagyon-nagyon szeretnék állatorvos lenni, igyekszem a kémiával is, de hihetetlen nagy a lemaradás.. A többi tárgyból nagyon jó a teljesítmény, egyedül a kémia fogott ki rajtam. Viszont több ismerősöm és a kémiatanárom is mesélte, hogy volt, aki fizika-bioszból emeltezett általános orvosira, onnan pedig átjelentkezett állatorvosira vagy fogorvosira. Szerintetek lehetne erre lehetőségem? Fizikából nem tudok sokat, mivel hihetetlen kevés óránk van, de azt legalább értem, tanulok rá és 5 vagyok belőle. Több ismerősöm és családtagom anno fizika-biosszal felvételizett, mondták, hogy szerintük a fizika ezerszer könnyebben megtanulható, érthető. A tanáron nem múlna, ha kell (és kell) a következő másfél évben heti több órát megbeszélek vele és keresek tanárt (lenne is ismerősünk), a nyarat is szívesen rászánom. Szerintetek lehet ilyet csinálni? És ha igen, másfél év alatt eljutok az emelt szintig (természeten intenzíven tanulom) ? Könnyebb a kémiánál?

Fontosak lennének a válaszok, nagyon megköszönném!!! :)


2015. dec. 10. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Ennyi idő alatt simán.


Annyit azért tudni kell, hogy a felvételihez nem elég, hogy a tanár ötöst adott, ott tudni kell, de nem vészes. Oldjál meg emelt szintű feladatokat időre, ellenőrizd vissza (csalni nem ér, hogy azért buktam két pontot mert nem figyeltem ezért azt hozzászámolom), ha az megy akkor nem lesz gond.


Amúgy a kémia is egyszerű, max kicsit többet kell magolni.

2015. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
állatorvosi egyetem? WTF
2015. dec. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Persze hogy nem elég! Csak viszonyításképp mondtam :)

Nagyon köszi a választ első! Szerintetek akkor át lehet jelentkezni onnan állatorvosira? :/

2015. dec. 12. 11:39
 4/8 anonim ***** válasza:
hát fogorvosira biztos át lehet mert az legalább egyetemen belül van, de állatorvosira már neccesebb, de ezt miért nem kérdezed meg inkább az egyetemektől ők biztos jobban fel tudnának világosítani ezzel kapcsoaltban
2015. dec. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Nem tudom, hogy még aktuális-e, de én is tudok írni erről pár szót. (Tanárom mondta nekem, lehet nincs 100%-ig igaza,sőt biztos, de ez is egy szemszög)

Szóval, én (is) állatorvos szeretnék lenni, nyilvánvaló volt számomra gimi kezdete óta, hogy biosz kémia faktot kell választanom. Biosszal nálam sincs semmi baj, MÉG (lekopogom) a kémiával sem. Így evvel még nem is lenne semmi gond, de én láttam, meg más tanárok is mondták, hogy a kémia, emelt szinten nagyon nehéz. Matek tanárom például azt mondta, hogy emelt matek nélkül az emelt kémia lehetetlen...És ekkor elgondolkoztam a B terven (mivel a matekom nem dicséretes, csak erős négyes). Biosz fizika fakt. Azt tudni kell, hogy olyan messze nem áll tőlem egy tantárgy sem mint a fizika (ettől függetlenül 5-ös vagyok belőle, még (ezt is lekopogom).) Egyszerűen nem találom érdekesnek. (ÉN! tuti jó tantárgy meg minden, de ez egy személyes véleményem amihez úgy gondolom jogom van. Ezek után jöttek a tanári vélemények..:


Fizika tanárom mondta: (nem szó szerint idézve)

"A fizika emelt szinten könnyebb mint a kémia."

"Sokan orvosira fizika emelttel mennek,ami könnyebb, így ha te kémiával mész, ami nehezebb, nem is kell mondani kinek van nagyobb esélye bejutni."

És a személyes kedvenc..: "Amúgy is, menjetek mérnöknek, nélkülük 'ki fog halni' az emberiség" :)


Kémia tanárom mondta:

"Tény, hogy fizikából sikeres emeltet többen írnak, de az nem azt jelenti, hogy könnyebb. Miért nem? Egyszerű. Vannak olyan diákok akiknek tanulás nélkül megy a fizika, matek. Tudod,azok, akik mindig a rövidebb megoldást választják, logikájuk fullos, nem tanul a tz-re de majdnem hibátlant ír..Na igen, ők választják -(legtöbbször, mert természetesen itt is vannak kivételek)- a fizika emeltet. Így persze, hogy jobb eredményt produkálnak, mint a kémiások.(a kémia picit magolósabb, legtöbbször ott nem egy jó alapötlet kell, hanem sok alap tudás)."

Na mindegy is.. ez csak a kis alapsztorim volt. Most jön a lényeg..(ezt is a kémia tanárom mondta..)

"Tegyük fel, hogy bejutsz orvosira fizikával. Jó, minden szupi, bent vagy. Na de most jön még csak a neheze..maradj is bent. Első -(ez a szám nem biztos)- év kemény kémia. Ha te nagyon jó fizika tudással mész oda, de kémia tudásod nulla, valószínű nem sokáig leszel a kar hallgatója. Ott nem tanítják meg neked újra, a gimiben szerzett tudásból kell java részt gazdálkodni.."


Viszont semmi se lehetetlen!

Mesélt egy gyerekről, aki orvosira ment fizikával, és a tanáromhoz járt külön órára mert nehezen ment neki a kémia. Mindent 0-ról építettek fel, szó szerint. Mára a gyerek orvos, de amennyi munkát ő belefektetett ebbe az egészbe..


Szóval, mindent összevetve, én egy picit még erőltetném a kémiát. (Ha úgy adódik külön tanárral). Én is ezt fogom tenni. Hajrá!

2015. dec. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolso koszonom szepen! En is az utolsó miatt döntöttem ugy hogy végül a kémiát tanulom:) Pontisan ezen gondoltam én is.

Igy magantanárral kezdem elölről es renelem a legjobbakat. Reménykedjünk a legjobbakban, neked is ezt kívánom !!:)

2016. jan. 4. 15:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a kémiát válaszd, mert nincs átjelentkezés, ha át akarnál jönni, újra kéne érettségizned, és akkor ugyanott tartasz megint.

Másrészt készülj fel az érettségire, ha megvan jól az emelt, és felvettek, nem kell eret vágni, ha nincs a véredben a kémia...Ez hülyeség (legalábbis az állatorvosin), hogy kémia nélkül nincs élet. Egy teljesen átlagos képességű diák simán megcsinálja azt az egy év kémiát, ami elsőben zajlik, nem ez lesz a szivatós tárgy..

2016. jan. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom utolso!!! :)
2016. jan. 17. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!