Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE/ BCE Szociológia vagy...

ELTE/ BCE Szociológia vagy NKE közigazgatás-szervező szak? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Mindkét szaknak utánanéztem, ez a kettő érdekel engem a leginkább (azaz társad. tudományok, és közszolgálattal kapcsolatos munkák). Elég jó vagyok töriből, magyarból, nyelvekből (2 középfokú nyelvvizsgám is van, ill. egy emelt angolom). Humán beállítottságú vagyok, a fogalmazás, írás az erősségem, sok barátom, rokonom szerint írói vénám van.

Ezek alapján Ti melyiket ajánlanátok nekem, illetve szerintetek melyik diplomával esélyesebb, hogy többre vihetem majd a későbbiekben?

Nagyon megköszönöm a válaszokat! Nagy dilemmákban vagyok...

Ps: lány vagyok.

Ezek alapján, Ti melyiket javasol



2015. dec. 11. 15:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a végénél kicsit félrement az utolsó mondatom...:)
2015. dec. 11. 15:09
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A közigazgatás-szervezőin nem veszik figyelembe az emelt angolt, ott magyar és töri kell, de ha ezek erősségeid, akkor oké, mert a ponthatár államin 375 volt tavaly, és emelt nem kötelező. A szociológia diplomával fogalmam nincs hol lehet elhelyezkedni, de közigazgatás-szervező ismerősöm dolgozott NAV-nál, és hivatalba is mehetsz vele.
2015. dec. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes választ! Ment a zöld kéz! :)

Matek mennyire súlyos ezen szakokon, azt nem tudod esetleg? Nekem az a gyengém, sajnos...:/


Bárki, aki rendelkezik ezzel a 2 szakkal kapcsolatban közvetlenül, vagy közvetetten tapasztalattal, írjon. :)

2015. dec. 11. 15:12
 4/13 anonim ***** válasza:
Ismerősöm három éve végzett, akkor még nem volt húzós, hogy most változott-e nem tudom, de ő még csak statisztikát tanult, az nem vészes, nem volt komolyabb matek nekik. Amúgy az a szak összességében sem vészes, szerintem nem sokat változott a követelmény, de a honlapon elvileg ezt meg lehet nézni, hogy mik a követelmények, és tantárgyak a szakon.
2015. dec. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Matek egyiken sem nehéz, de tudnod kell, hogy kb a nyelvi szakok kivételével mindenhol van. Valószínűleg alig lesz plusz a középiskolás anyaghoz képest...


Igazából én azt mondanám neked, hogy ha egyszer jól mennek a nyelvek, akkor "pazarlás" ezekre a szakokra menned. Egy akármilyen gagyi gazdasági diplomával el tudnál helyezkedni jól fizető multiknál, ha tényleg megy az angol meg még makogsz valamilyen nyelven.

2015. dec. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen ám, csak tudod, pont a gazdasági szakokon van a "vészesebb" matek, hiszen ott már több a reálos tárgy...Épp ezért, idáig nem is gondolkodtam gazdasági irányban, mert ismerem (nagyjából) a képességeim. :S
2015. dec. 11. 15:24
 7/13 anonim ***** válasza:
"Vészesebb matek"? Na ne már. Van mindenhol egy deriválós tárgy meg egy integrálásos és ennyi ami ténylegesen matematika. A deriválás meg az integrálás teljesen mechanikus folyamat, egy lovat is meg lehetne rá tanítani. Ennyi reális tárgy van ott összesen.
2015. dec. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én Bce Társadalomtudományi Karán szereztem az egyik diplomám. Mondjuk nem szociológia szakon. De Corvinuson az első évben jóformán minden társadalomtudományi alapszakon (poli, szoc, nemzetközi tan.) ugyanazokat a tárgyakat tanulják, tehát kb. Filozófia, Közgazdaságtan, Társadalomtörténet, Szociológia Alapjai, A politikatudomány alapjai stb. ezeket mindenki tanulja, mellette csak pár szakirányos tárgy van, majd másod évtől lesz nagyon más a tanmenet. Statisztika is van, de nem nehéZ.... Viszont a szociológia szerintem ezek közül a szakok közül a legfantáziátlanabb, alapból nekem a szakiránya se nagyon tetszik esélyegyenlőség szakirány. Szerintem minden T-karos szakon hangsúlyos az esszéírás, én egy felévben kismillió beadandót írok, mindenféle témában. A másik diplomám nekem igazgatásszervező BA volt, első évben ott is voltak ilyen társadalomtudományos tárgyaim, de ezeket nem vették nagyon komolyan. A hangsúlyos a jog. Főleg a közigazgatási jog. Velünk az eljárási törvény jó pár száz szakaszát bemagoltatták. Meg alkotmányjog, államháztartás, önkormányzatok. Ezek mind mind borzasztóan unalmas jogi tárgyak, amikre könyveket és jogszabályokat kell bemagolni. Jellemzően szóbeli vizsga van belőlük és ki kell öltözni, meg eléggé stresszesek voltak. Ellenben Corvinus társadalomtudományi szakjaira sokkal kevesebbet kellett tanulnom, meg magolni. Kb. egy vizsgaidőszakban corvinuson annyit tanultam összesen, mint az nke-n egy vizsgára. (Szerintem ez szociológia szakon sincs másképp) és még jó jegyeket is kaptam, Nke-n meg ha hibátlanul tudtam is az anyagot sokszor lehúztak, hogy csak azért is. Na mindegy, ha kérdéses van írj.

2015. dec. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Na most, hogy az NKE se maradjon szárazon: haveroméknál közölték, hogy oké, hogy hármast írt, de nem engedik át négyesnél kisebb jeggyel, annyira komolytalan a tárgy :D Ugyan olyan kamu oktatás folyik ott is mint a magyar egyetemek 80%-án.
2015. dec. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A vizsgaidőszak előtt, sok tárgyból már lehet vizsgák helyett megajánlottat szerezni évközben, de annak a feltétele, hogy egy előrehozott zh-t kell megírni, legalább négyesre. Tehát aki hármast kap, annak nincsen megajánlott. Nekem anno ilyen tárgyam volt a számvitel alapjai, államháztartástan, gazdasági közigazgatás, rendészet stb. Azért ezekből nem mindegyik annyira kamu tárgy. De az igaz hogy sokszor az NKE-n nem folyik oktatás, csak számonkérés. Konkrétan nálunk egy ilyen megajánlottas sztoriból Államháztartástanon mindenki megbukott, még az is aki mellette a BGF-en tanul pénzügy számvitelt és ezt szászor részletesebben tanulta már korábban, reklamáltunk és közölték öööö nincs betekintés, menjünk vizsgázni... .
2015. dec. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!