Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a marosvásárhelyi...

Milyen a marosvásárhelyi egyetem biológia felvételije?

Figyelt kérdés
Jelenleg Magyarországon élek, és itt is folytatom az egyetemi tanulmányaimat,de rájöttem hogy én orvos szeretnék lenni. A jelenlegi szakom előtt Orvosira pályáztam, több ízben sem sikerült, ezért nekifutnék a marosvásárhelyi általános orvosira felvételizni. Többek között az érdekelne leginkább, hogy mennyire nehéz elérni azt a pontot, amivel már lelkiismeretesen bejuthanék az ösztöndíjas képzésre (amennyiben van olyan). Tudásom szerint Barron's féle Anatómia könyv lenne a felvételire szánt szakirodalom, de azt sem tudom hogy hogyan szerezzem be. Amennyiben az olvasó esetleg magyarországi magyarként folytat tanulmányokat Romániában, az kérem írjon nekem a tapasztalatairól (nagyon hálás lennék érte).Jelenleg a Semmelweis egyetem hallgatója vagyok, ezért az is érdekelne, hogy a Barron's féle könyv milyen szinten tartalmaz latin kifejezéseket, mármint hogy mennyit kellene tanulnom a felvételire, úgy hogy már túl vagyok egy csomó olyan alapozó tantárgyon, amit esetleg egy orvosin is tanítanak (anatómia, élettan, kórélettan, sejttan, szövettan).. Kimerítően tartalmas kérdéssorozatomért előre is elnézést kérek, de nagyon nagy ambíciókkal vágnák bele..Az sem számít újdonságnak hogy a gyakorlatok románul vannak megtartva.:)
2015. dec. 13. 02:31
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!