Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia vagy biológia?

Pszichológia vagy biológia?

Figyelt kérdés
Mindkét szak nagyon érdekelne, de nem tudok választani.Emelten érettségizek angolból és bioszból.Melyikkel lehetne elhelyezkedni?Persze nem csak az alapképzést végezném el egyikből sem, tudok tanulni rendesen.Mit javasoltok?

2015. dec. 6. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:

"Persze nem csak az alapképzést végezném el egyikből sem"

Hát pszichón nincs is más lehetőséged, az alapképzés nem ad használható végzettséget, minimum mesterképzéses diploma kell ahhoz, hogy pszichológus legyél. Ezután még szakirányú továbbképzések is vannak, kötelező önismereti terápiára járás saját pénzből bizonyos területeken stb. A pszichológián belül mi érdekel?


Ha akarod, vegyítheted is a két területet egyébként, elég sok bioszos dolog van a pszichón is, és vannak olyan területek, amik mindkettővel foglalkoznak, pl. magatartásgenetika.

2015. dec. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igazából érdekel a kutatás, nem tudom a pszichológián belül van-e ilyen lehetőség.
2015. dec. 6. 18:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen van, több területen is :)
2015. dec. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és milyenek az elhelyezkedési lehetőségek?van igény a kutatópszichológusokra?
2015. dec. 6. 18:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt a dilemmám, de ahol olvastam, mindenhol csak a negatívumokat írták a pszichológiáról, + nagyon magas a ponthatár, ezért én végül a biológiát választottam.

Úgy gondolom, hogy a folyamatos felfedezések, fejlődések miatt, ebben a szakmában több lehetőség van.

2015. dec. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy gondolom, hogy a folyamatos felfedezések, fejlődések miatt, ebben a szakmában több lehetőség van.

" - ez a pszichológia területén is tökéletesen megállja a helyét!

2015. dec. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!