Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fel vagyok mentve matekból....

Fel vagyok mentve matekból. Így is felvesznek majd jövőre főiskolára? (államilag finanszírozottra) Persze nem mérnöki szakra gondolok.

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 08:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az offért, de mit jelent az ha vki fel van mentve matekból?
2010. márc. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

Oszttársamnak is ilyen volt. Valami diszgráfiás hülyeség.

Én sem voltam jó matekból, de azért igyekeztem, de mind1 hagyjuk.

Ha nem kérnek kötelező matek felvételi tárgyat, akkor igen felvehetnek.

2010. márc. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szakra, ahova nem feltétle a matek érettségi, épp úgy felvehetnek, mint mást. Minden szakra két érettségi tárgy van. Vagy úgy, hogy megmondják, melyik kettő és csak az lehet, vagy van több is, és azok közül azt veszik figyelembe, amelyik a legjobb. Ha a matek nem kötelező, hanem csak az is közöttük van, akkor is mindegy, mert úgyis azt nézik, amiből tettél érettségi vizsgát, és ahol a legtöbb pontot érted le.
2010. márc. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Csak olyan helyre, ahova nem kell matek. Amikor én ennyi idős voltam - pedig nem volt rég - nálunk is volt, aki nem volt jó matekból, de attól még nem mentették fel, jó tanár és kiegészítő fejlesztés (igen, van, aki ezzel foglalkozik) mellett mindenki meg tudja tanulni annyira, amennyire alap használatra kell, lehet, hogy deriválni nem fog. Ha máshol nem, vásárláskor mindenképp használja az ember a matekot, szóval nem értem, mire jó, ha felmentik az embert.
2010. márc. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem diszgráfia, hanem diszkalkulia.Szerintem is felvehetnek, mondjuk egy tolmácsnak nem nagyon kell a matek.
2010. márc. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%

Nekem a testvérem volt felmentve matekból.Most diplomázik a Szegedi egyetemen régészet szakon. :)Szóval felvesznek.Sok sikert hozzá!!! :)

Amúgy meg nem nagyon kell irigyelni ezeket az embereket.A diszkalkula az egy betegség.Testvérem háromszor annyi tanulással jutott el oda hogy felvegyék az egyetemre.Volt hogy reggelig tanult egy olyan verset amit más egészséges ember 2 óra alatt megtanult.Úgyhogy megérdemlik azt a felmentést.

2010. márc. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%

Nem irigykedik senki, csak amióta felmentegetnek embereket, azóta mindenre ráfogják, hogy diszes, amikor nem az, csak elkényeztetett, akkor is, elég hozzá egy kis protekció, pénz, meg hiszti. A matek kell, másképp átvernek vásárláskor, és arra valók a fejlesztő pedagógusok, hogy ebben segítsenek a problémákkal küszködő diáknak, és tudnak segíteni. A disz nem azt jelenti, hogy képtelen valamit megcsinálni, hanem azt, hogy nehezebben sajátítja el az alapot is, de megfelelő fejlesztéssel megtanítható. (anyukám fejlesztő pedagógus)

Nekem volt egy osztálytársnőm középiskolában, aki enyhén dyslexiás volt, annyit jelentett nála, hogy átlag közepes volt, de akkor a suliban még nem volt fejlesztő pedagógus, aki tudott volna neki segíteni, amúgy nem volt hülye, és nem mentegették fel, leérettségizett és kész.

2010. márc. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%
Én nagyon kíváncsi vagyok hogy akinek nem megy a tanulás az miért erőlteti hogy felsőfokú tanulmányokat folytasson? A munkahelyen mit fog csinálni? Ott is felmenteti magát egy bizonyos munka elvégzése alól? Hogyan néz az ki hogy diplomás ember egy reál tantárgyból semmit nem tud?
2010. márc. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

"Úgyhogy megérdemlik azt a felmentést."


És a munkaerőpiacon mit fog momdani? Hát én ehhez meg ehhez nem értek mert ugyan van papírom de tudásom nincs. Mire jó ez? Mi értelme van?

2010. márc. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Azért azt hozzáteszem,hogy vásárlásnál nem igen szoktam használni pl. a függvényeket de még gyököt sem szoktam vonni!Van két gyermekem,nincs se időm se pénzem magántanárhoz járni!

2010. márc. 23. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!