Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fel vagyok mentve matekból....

Fel vagyok mentve matekból. Így is felvesznek majd jövőre főiskolára? (államilag finanszírozottra) Persze nem mérnöki szakra gondolok.

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 08:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Na várj, van 2 gyereked, és most akarsz állami finanszírozott főiskolás képzésre jelentkezni? Mikor érettségiztél? Ha nincs időd 2 gyerek mellett, hogy végeznéd el a főiskolát? Távoktatáson, amit pont a kevés szabadidővel rendelkezők vesznek igénybe, nagyon kevés helyen van állami képzés (pl. az én főiskolámon nincs is). Mit akarsz te tulajdonképpen?
2010. márc. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ha olyan szakot végez, amihez nem kell a matek, akkor a munkahelyen nem kérhetik számon tőle, hogy nem tud törtekkel számolni, vagy deriválni.
2010. márc. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

Miért, akinek gyereke van, az nem tanulhat tovább? Én is gyerek mellett járok egyetemre, nappalira. 22 évesen, levelezőn érettségiztem (akkor még otthon voltam a fiammal), és következő évben nappalin kezdtem az egyetemet, mivel a GYED-em akkor járt le, eleve így terveztem a dolgot. A kérdező miért ne mehetne egyetemre, ha gyereke van?

Amúgy meg, ha valaki gyenge matekból, vagy éppen "diszes", akkor nem választ olyan foglalkozást, ahol erre szüksége van. Egy csomó olyan foglalkozás van, ahol nincs rá szükség (pl. humán szakos tanár, nyelvtanár, de még sorolhatnám). Én is csapnivaló vagyok matekból (felmentésem sosem volt, pedig anyukám pont olyan helyen dolgozik, hogy ő maga adhatna, szóval nem ezen múlik), ezért is választottam nem egy, hanem rögtön két olyan szakot, ahol nem nagyon lesz szükségem a matekra.

2010. márc. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Bocs, ha nem lett volna egyértelmű a megjegyzés, erre reagáltam:

"Van két gyermekem,nincs se időm se pénzem magántanárhoz járni!" - Miért, egyetemre lesz idő?

2010. márc. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a kérdező régebben érettségizett-e, vagy csak most fog, de ha most fog, akkor szerintem arra érti, hogy gyerek mellett készül az érettségire, suliba jár, és ezek MELLETT nincs nagyon ideje. Illetve szerintem ezt az egyetem dolgot végiggondolta, megbeszélte a családdal, akkorra meg lesz oldva szerintem, hogy legyen ideje, de jelenleg talán nem ér rá ilyenekre. Nem tudom, csak én is átmentem ezeken, igaz, "csak" egy gyerekkel, és eléggé be kell osztani az időt.
2010. márc. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Igen, az utolsó válaszolónak teljesen igaza van, pont úgy történik minden ahogy leírta! Most fogok érettségizni ezért nincs időm magántanárra.Örülök ha a suliba be tudok járni!Na meg persze anyagilag sem engedhetem meg magamnak,sajnos egyedül nevelem a gyerekeket.
2010. márc. 24. 07:33
 17/17 anonim ***** válasza:
44%

Szóval te egy felelőtlen tini vagy, aki középiskolásan teherbe esett (nem is egyszer) és egyedül is maradt, vagy meg kellett szakítani a tanulmányokat, mert el kellett kezdeni dolgozni 16 évesen, és most akarod befejezni több év után?

Nem fog menni ingyen, én ezt most megmondom, akkor se, ha felvesznek egyből.

2010. márc. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!