Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Adhat pszichológus felmentést...

Adhat pszichológus felmentést testnevelésórákra?

Figyelt kérdés

Magyarán, mint egy anorexiást felment, csak velem azért tenné ezt, mert teljesen kikészítenek az órák, a tanár utál, mert értékelhetetlennek tart, és én is magamat.


Vékonyabb lány vagyok, mint kéne, szóval szükségem sincs a mozgásra. (gimnáziumba járok)


Én úgy vagyok ezzel, hogy csak ez csak egy KÉSZSÉGTÁRGY, nem kéne ekkora hangsúlyt fektetni rá.


Az csinálja, aki szereti, ért hozzá vagy túlsúlyos, DE aki se nem szereti, se nem ért hozzá, se nem túlsúlyos, annak MINEK??


Köszi a válaszokat a kérdésemre!



2015. dec. 13. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
el vagy kicsit tévedve. a testmozgás nem azért kell, hogy aki kövér lefogyjon. ugyanúgy kell egy soványabb embernek is mozognia, mint aki túlsúlyos. nyilván a tesióráknak sok hasznuk nincs, de aki iskolán kívül sportol rendesen, az átformálja az egész szellemiségét.
2015. dec. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem azért kell a sport, hogy vékony legyél, ezt nagyon rosszul látod. Ha vékonyabb vagy, akkor pedig főleg hasznos lenne a sportolás, mivel fejleszti és kondiban tartja az izmaidat.

A pszichológus nem adhat felmentést tesiről, de nem is nagyon akarna szerintem. A tanárral csak neked van bajod? Csak téged utál? Próbáltál már beszélni vele/osztályfőnökkel/igazgatóval? Próbáltak már a szüleid beszélni vele/osztályfőnökkel/igazgatóval? Nem az a megoldás, hogy kimenekülsz a helyzetből.


Ha pszichésen téged ez nagyon megvisel, akkor legyél magántanuló vagy válts iskolát.

2015. dec. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát, az az igazság, hogy tényleg nem megy nekem ez a "tantárgy", és a tanár sem hibás, hiszen csak azt várja el, amit mindenki rajtam kívül normálisan megtud csinálni.

Szóval nem tudok mit tenni, és más helyen is ugyanez lenne, hiszen ez az elvárás.

2015. dec. 13. 20:37
 4/8 anonim ***** válasza:
De mi konkrétan a problémád? Mi az, ami nem megy?
2015. dec. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Konkrétan semmi nem megy, de tényleg, pedig én megerőltetem magam, még ha nem is látszik. Ez a legtöbb, mit tehetek.

Hogy úszhatnám meg a testnevelésórákat? Testileg semmi bajom.

2015. dec. 13. 21:46
 6/8 anonim ***** válasza:
:D
2016. jan. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a sport a léleknek is jót tesz!
2016. jan. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
esetleg nincs gerincferdülésed vagy valami? vagy találj ki valamit, hogy rendszeresen fáj a lábad, mert anno lesérültél és még mindig fáj, menj el a kórházba, röntgen.. lesz leléeted erről a "bajodról", azt mondják ,hogy ha nem múlik el, akkor járj gyógy tesire, és meglehet oldani ,hogy csak gyógytesire kelljen menned, és tesiről felmentsenek. de ha csak gerintferdülésed van akkor is meglehet oldani... én így úsztam meg a tesi órákat és volt egy lyukas órám.
2016. jan. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!