Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik vidéki egyetemek a...

Melyik vidéki egyetemek a legjobbak pszichológiából?

Figyelt kérdés
Szeged, Pécs, Debrecen hogy van sorrendbe a pestiek (ELTE, Károli, Pázmány) után? mik a tapasztalatok?

2015. dec. 16. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem van ismerősöm mindenhol, és benne vagyok már annyira a képzésben, hogy vannak olyan ismerőseim is, akik valamelyik vidéki egyetemről jöttek Budapestre a doktori képzés vagy más szakmai tevékenység céljából. Így félig-meddig kívülállóként (ELTE-re járok egyébként) azt tudom mondani, hogy nagyon egyikkel sem tudsz mellényúlni, mert alapképzésen mindenhol kapsz annyit, hogy felvegyenek mesterképzésre, ott pedig már úgyis az alapján döntesz, milyen területre akarsz specializálódni. Válaszd azt az egyetemet, amelyik városában a legkönnyebben tudsz lakhatáshoz jutni, illetve amelyik a leginkább megközelíthető a lakhelyedről. Elég sokat kell tanulni és egyéb módokon tevékenykedni, nálunk elég sokan vannak, akik nagyon ritkán jutnak haza, és elég rossz érzés.
2015. dec. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most éppen Pesten lakom csak az a baj hogy az idei felvételin a Pázmányról lecsúsztam egy ponttal. Pécsre és Debrecenbe felvettek volna csak azokat nem jelöltem meg, mert én csak Pesten szeretnék élni. Ezért tettem fel a kérdést, hogy a következő felvételinél érdemes-e videékit megjelölnöm
2015. dec. 19. 02:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha igazán akarnád a pszichológiát, akkor most gőzerővel azon lennél, hogyan szerezz több pontot a felvételin, hogy biztosan felvegyenek oda, ahova járni szeretnél. Budapesten élsz és itt is akarsz maradni, hát akkor semmi értelme csak azért bejelölni egy vidéki egyetemet, mert oda talán felvesznek.

Elhivatottság és szorgalom nélkül kihullasz az alapképzésen.

2015. dec. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
csak a biztonság kedvévéért gondolkozom a vidékieken, de hidd el gőzerővel a pluszpontokon vagyok :) nem fogom a véletlenre bízni
2015. dec. 20. 00:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Én Pécsre járok, messze lakom, de teljesen meg vagyok elégedve, és nem sírok mert nem tudok hazajárni minden délután, már megszoktam, tanulok, csinálom a dolgom. Szeretem Pécset, nagyon jónak tartom a képzést, de valóban egyet kell értenem az első válaszolóval, akárhol csinálod az alapképzést, sokban nem fog eltérni.

Személyes véleményem annyi, hogy ha pesti lennék a Károlit jelölném meg egyedül.

2015. dec. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Mindenképpen a pestieket jelölöm meg az első helyen. idén sajnos 4-nek bioszt jelöltem az ELTÉn ahova fel is vettek, de 1,5 hónap után abbahagytam. ezért akarok idén vidéken is megjelölni, hogy ha pestire nem sikerül bekerülni akkor legalább már pszichológián legyek. Károlin sok ismerős van és elég vegyeseket hallok, de hát kinek mi ízlik
2015. dec. 20. 17:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha egy ponttal maradtál le tavaly akkor 429 pontod van, most hírdették ki az államilag meghatározott ponthatárokat és pszichológia pontja 435.
2015. dec. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A k..... anyjukat
2015. dec. 23. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!