Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen OKJ-s képzést lenne...

Milyen OKJ-s képzést lenne érdemes elvégeznem?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy OKJ-s kereskedő tanfolyamra járok, szeptemberben kezdtem, összesen 2 éves. Szeretem ezt tanulni, de nem hiszem, hogy ilyen téren szeretnék később elhelyezkedni.


A nyelvek is érdekelnek, az angolt nagyon szeretem (a németet nem szeretem, egy ötöst így is összehoztam érettségin, de ha lehet, ezentúl inkább kerülném ezt a nyelvet), és szeretnék még egy nyelvet megtanulni (nem feltétlenül amiatt, hogy hasznos, inkább hobbiból).


Ami még fontos, hogy nem igazán szeretnék egyetemen tanulni. A pontszám sok helyre meglenne, de nem tudnék egy egyetemet elvégezni, nem bírom az éjszakába nyúló tanulást, sem azt, hogy nyolctól négyig óráim vannak...


A konkrét kérdésem tehát az lenne, hogy van-e olyan munka, amihez nem kell egyetemet végezni és nyelvvel kapcsolatos?



2015. dec. 17. 17:18
 1/4 A kérdező kommentje:

Régebben szerettem volna könyvtáros vagy eladó lenni, de sajnos könyvtárosra nem nagyon van szükség, az eladók pedig minimálbért kapnak, abból pedig nehéz megélni, pláne ha szeretnék törpenyuszit tartani...


Még valami, amit elfelejtettem leírni, állatokkal kapcsolatos munka is jó lenne, de úgy tudom, hogy pl. a menhelyeken csak önkéntesek dolgoznak.


Ha valamiben tévedek, nyugodtan javítsatok ki :)

2015. dec. 17. 17:22
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem túlmisztifikálod te az egyetemet :)

Bár én műszakis hallgató vagyok és csak egy félévről tudok még nyilatkozni, de azért amire akarom, hogy legyen időm arra van is, igazából sokkal jobban viselem ezt mint a középsulit.

2015. dec. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lány vagy?
2017. jún. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Állatos olyan van, h kutyakozmetikus
2017. jún. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!