Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Még mindig nem tudom mihez...

Még mindig nem tudom mihez kezdjek, mivel akarok foglalkozni pedig már 19 vagyok. (? )

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek estin. Nem tudom, hogyan fog sikerülni, mert vannak bőven hiányosságaim, de 2 évet rendes gimiben jártam. Nem vagyok egy jó tanuló... Az igazság, hogy meg is buktam. De az már a múlt és szeretnék mindent helyrehozni. A kezdetekkor, általánosban még jó tanuló voltam. A 8 éves átlagom 4,25 volt.


Az irodalom, töri és a humánosabb terültek nem igazán érdekelnek, a nyelvekből béna vagyok. Még a matekot is jobban szeretem mint a humán tárgyakat. Viszont inkább a biosz, kémia felé hajlok. Ez az ami érdekel is, de ezen kívül még rengeteg minden. Mostanában a csillagászattal kezdtem el foglalkozni hobbiból, volt egy korszakom amikor a pszichológia megszállottja voltam, ezen kívül a teológia, filozófia érdekel. Hobbiból még szoktam írni is. Verseket, gondolatokat, történeteket, vagy naplót. De ez csak akkor megy ha olyan hangulatban vagyok. Úgy hogy leülök és akkor most írni fogok, úgy nem. Szeretek rajzolni, festeni. Jártam művészeti suliba is, csak egy barátnőm miatt nem grafikusnak mentem hanem textil szakra amit végül megbántam és otthagytam. A gyengeségem, a nagy terjedelmű szövegek megtanulása, olyan ami nem érdekel, kínszenvedés számomra. Ellenben ami érdekel és látom az értelmét is az könnyen megragad. Gyengeségem még a szöveg és számolás keveredése, tehát a szöveges feladatok főleg a fizikánál. A sportokban nagyon béna vagyok, kivéve az úszást. A kommunikációs képességeim gyengék, nehezen dolgozom csapatban.


MBTI személyiségteszt szerint ezek a nekem való foglalkozások:


filozófus, játék tervező, kutató, informatikus mérnök, szabadfoglalkozású művész, kutató, szabadúszó író, fizikus, szoftverfejlesztő, matematikus, geológus, számítógép-tudós, filozófia professzor, webmester, munkakerülő, orvosi kutató, festő, temetkezési vállalkozó, elemző, képregény művész, számítógépes technikus, website tervező, kutató, régész, számítógép javítás, törvényszéki antropológus, űrhajós, kutató, történész, rendszermérnök, genetikai kutató, csillagász, a környezeti tudós, egyiptológus


Valamiért ezek mind megvalósíthatatlannak tűnnek...


Nem tudom mennyire való nekem a főiskola/egyetem. Lehet be se kerülnék, csak ha nagyon ráhúznék arra az egyre - ami még nem tudom mi lesz. Talán a biológia vagy kémia. Hogy azon belül mi való nekem... nem tudom. De szerintem nem bírnám az ottani tempót. Viszont nem szeretnék csak egy unalmas szakmát letenni, és azzal foglalkozni egész életemben ami hidegen hagy. Pl műkörmös, fodrász, ápoló stb. Ezt tényleg nem bírnám.


Tudom ez egy nagyon béna kérdés. És szánalmas hogy még mindig ennyire nem tudom mit akarok. De aki tudna segíteni mint kívülálló az válaszoljon.


2015. dec. 26. 19:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Az erősségem még a kreativitás, képzelőerő, egyedi ötletek. Van egy racionális, logikus és egy művészi énem. Lemegyek a részletekig, de látom az egészet is. Ez a két énem folytonos harcban van egymással. Inkább kitalálok - mint megtanulok. Ez egy nagy hibám is. De az is lehet, hogy valójában fogalmam sincs magamról... és csak én látom így
2015. dec. 26. 19:19
 2/4 anonim ***** válasza:
esetleg grafikus? jól kell tudni rajzolniuk.
2015. dec. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ne várj csodát. Kezd tescó eladóként, Ha nem elégít

a munkád, úgy is tovább lépsz. Határ a csillagos ég

akár atomfizikus is lehetsz. :)

2015. dec. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért arra számolj, hogy a céljaidhoz sokszor olyat is meg kell tenni, amit nem annyira kedvelsz, ez minden szaknál így van, hogy előfordulnak olyan tantárgyak, amelyeket nem éppen kedvelsz, ilyenkor gondolj arra, hogy ezek is Közelebb visznek a célodhoz, hogyha fontos neked a cél, akkor megcsinálod ezeket. Amiket felsoroltál magadról ezek alapján neked valami olyan szakot ajánlanék, ahol kamatoztathatod a kutatói vágyad, kreativitásod. Biológia szak egyetemen opció lehet, ott matek is van első félévben, de ha az jobb, mint a humán tantárgyak, akkor nem lesz gond. Viszont ott is van olyan tantárgy ami nem annyira izgalmas. Ezt meg kell szokni. Csak ötletet adtam. A grafikus szak is opció.
2016. jan. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!