Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyek a főbb különbségek az...

Turski Blasius kérdése:

Melyek a főbb különbségek az Elte régészet és alap töri között?

Figyelt kérdés

2015. dec. 27. 01:26
 1/5 anonim válasza:
Régészeten nem csak töris tárgyaid vannak, kicsit összetettebb szak, úgy tudom kötelezően töri minor van mellette. Csak kb 1711-ig tanulják a történelmet. Történelmen szinte csak történelemmel foglalkozó tárgy van, mindent végig vesznek részletesen. Választhatsz mellé minort vagy történelem specializációt. A 3 év alapképzés után lehet jelentkezni mesterképzésre.
2016. jan. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Latint kell tanulni régészeten?
2016. máj. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Kell, de csak alapszinten kötelezően. Nem olyan vészes, 3 egymásra alapuló latin tárgy (minden félévben csak 1 óra három féléven keresztül) és egy záróvizsga.
2016. jún. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Latin igenis halál.Én tanulom és elég nehéz. Régészet és az alap töri teljesen különböző. Még csak nem is hasonlít a kettő. Régészeten a régebbi korok tárgyi kultúráját tanuljátok míg törin a történelmi részt. Régészeten max annyi történelmet fogsz találni, hogy leírják hogy a gepidák honnan kapták a nevüket. Teljesen más a kettő és nem kapcsolódik nagyon össze. És már nincs kötelező minor. Csak régész képzés.
2017. aug. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
De összekapcsolódik! A régészeknek is sok töris tárgyuk van. Mivel ott vagyok tudom.
2017. okt. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!